בזמן שאנחנו מצפים בקוצר רוח לראות לאן יתפתח סיפור האהבה הטלוויזיוני בין עמרם לאלישבע ב"כיפת ברזל" (קשת 12), לא יכולנו שלא לתהות – מה עשו בצבא באמת החיילים האהובים ביותר על המסך?

מסתבר שהמציאות עולה על כל דמיון וישנם לא מעט קווי דמיון בין הדמויות לשחקנים שמגלמים אותן. רועי ניק, שמגלם בסדרה את עמרם - החייל הדתי בעל הקסם האישי שתמיד מסתבך בצרות ומפלרטט עם עולם הפשע (ועם הקצינה אלישבע) - הוא אומנם חילוני, אך בדומה לעמרם, גם לו יצא לעשות לא פעם עבודות רס"ר.

רועי ניק בצבא (צילום: באדיבות המצולם)
החיוך הכובש עוד מימי הצבא. רועי ניק | צילום: באדיבות המצולם

ניק, שהחל את הקריירה שלו בגיל צעיר, הוכר לפני שירותו הצבאי כאמן פעיל ושירת כעובד רס"ר בבסיס "גלילות". בין תחומי האחריות שלו היה תפעול "היכל צה"ל" בו נערכים הצגות ומופעים. מעניין אם גם בעולם האמתי הוא התחמק מהרס"ר של הבסיס אחרי שצייר על הקירות במהלך אחד ממסעות החיזורים שלו.

נראה שכשליהקו את השחקנים לתפקיד בסדרה, בדקו קודם מה הם עשו בצבא: מסתבר שיעל פולמן, שמגלמת את קצינת הת"ש אלישבע, הייתה קצינה גם במציאות. היא החלה את שירותה כמאבחנת פסיכוטכנית. בהמשך יצאה לקורס קצינים ואף שימשה כמפקדת קורס. "המאבחנים הפסיכוטכניים אמונים על קביעת נתוני האיכות של המתגייסים בצו הראשון. משרתי המערך נחשפים לסיפורים מרתקים מידי יום וזוכים להיכרות עם אוכלוסיות שונות ומגוונות", מסבירים בצה"ל. בשביל להגיע לתפקיד המיוחד, הייתה צריכה פולמן לעבור טירונות 02 והכשרה מיוחדת שארכה כ-13 שבועות.

יעל פולמן בצבא  (צילום: באדיבות המצולם)
כן המפקדת. יעל פולמן | צילום: באדיבות המצולם

"כיפת ברזל", עונה 2, מוצ"ש אחרי "מאסטר שף" בערוץ 12