סטפן לגר, בן 20, הוא כוכב עולה: עם 180,000 עוקבים באינסטגרם ועשרות מיליוני צפיות ביוטיוב, בשנים האחרונות הוא בנה גרעין מעריצים חזק, והקריירה שלו רק הולכת ומתרוממת. אך בניגוד לכוכבים אחרים שאת שמם לא נזכיר כאן, עם הגיעו לגיל 18 הוא החליט לסכן את מה שבנה ולהתגייס לצה"ל. כיום, הוא עובד במה שאפשר לכנות "משרה כפולה": בבוקר בצבא, ובערב מול קהל. שוחחנו איתו כדי להבין איך הוא מצליח לעשות את זה.

איפה אני תופס אותך?

"בדרך לחזרות. יש כל הזמן הופעות וצריך לעבוד ולשפר כל הזמן כדי שהדברים יראו יותר טוב".

אני חייב להגיד שהשיער שלך פשוט מטורף.

"תודה רבה".

אז באיזה תפקיד אתה משרת?

"אני משרת בחיל התקשוב, התפקיד שלי הוא לעודד מלש"בים להתגייס. יש אירועי הסברה בבתי ספר ובמתנ"סים, מגיעים מלא תלמידים ואני מסביר להם על התפקידים בחיל התקשוב. 

אני מניח שהילדים משתגעים כשהם רואים אותך.

"מתלהבים, יש קצת צעקות, אבל בסופו של דבר הם נרגעים ואנחנו מצליחים לדבר על מה שצריך".

סטפן התחיל את דרכו בגיל 16 כדוגמן בחברות האופנה גדולות – קסטרו, רנואר, פקטורי 54, אורבניקה ו-TNT. לתודעה הוא פרץ דווקא כאחד הרקדנים של סטטיק ובן אל, אחרי שהשתתף בקליפים של "סלסולים" ו-"סתם". את דרכו הוא המשיך בשיר מקורי, “Step Fun”, שגרף כ-10 מיליון צפיות והפך לסנסציה – ומאז הוא פיתח קריירה נוספת כזמר ושיתף פעולה עם נועה קירל ב"טיקיטאס" ועם איתי לוי ב"מאמו".

אתה משרת בצבא במקביל לקריירה מאוד עמוסה. איך נראה הלו"ז שלך? אתה נאלץ לוותר על דברים?

"כל יום יש דברים אחרים. חזרות, שיעורי פיתוח קול, אולפנים, הופעות, פגישות. אני עובד מאוד קשה. אני אמן פעיל, בבוקר אני בצבא, בצהריים אני יוצא וממשיך במה שאני עושה. בצבא מתחשבים, ולפעמים אני נאלץ לוותר על דברים".

אתמול העלית סטורי של הופעה בלילה, בבוקר כבר באת לצבא. ביום חמישי יש לך הופעה בפורום. זה נשמע לא פשוט.

"יום חמישי זה יום מטורף, יש מלא הופעות באותו היום. זו עבודה קשה מאוד אבל אני חי את זה, ההופעות הן מה שמרים אותי".

כשהתגייסת, איך קיבלו אותך בטירונות? הכירו אותך? התייחסו אליך בצורה שונה?

"הכירו אותי והכל טוב ויפה, אבל בסופו של דבר הייתי כמו כל אחד בטירונות. עשיתי טירונות רגילה, נראה לי שזה חשוב שכל אחד יעבור את זה, אפילו אם זו לא טירונות קרבית. הקטע של לישון באוהלים כולם ביחד, לעזור אחד לשני וללמוד את כל הדברים, זו חוויה מטורפת, זה חשוב".

חיילות מתחילות איתך?

"לא, לא יודע, אם אתה אומר..."

Stephane Legar ®

A post shared by PRINCE OF TOGO ® (@stephane.le.gar) on

מה הדבר הכי חשוב שלמדת מהתקופה בצבא?

"יש חיילים שלא רגילים לעשות בבית דברים כמו לשטוף כלים או לנקות, אז כל דבר שאומרים להם לעשות מעצבן אותם. לי אישית לא היה כזה קשה, כי אני כן עוזר בבית ועושה דברים. ככה גם בטירונות, כל דבר שאומרים לי אני עושה, לא מתווכח, מרגיל את עצמי למצב".

בראיון קודם אמרת שהפרסום חשף אותך יותר לגזענות. אתה פוגש את זה בצבא?

"בצבא עצמו לא, עדיין לא. בטירונות אולי איזה אחד אמר לי משהו, אבל אלה סתם דברים שזורקים".

OUUUU

A post shared by PRINCE OF TOGO ® (@stephane.le.gar) on

סטפן מאמין גדול בעבודה קשה: הוא ממשיך לעבוד ולפתח את עצמו. בשנה שעברה הוא השתתף בפסטיגל, אך העיניים כבר נשואות קדימה להופעה בלייב פארק בראשון לציון בקיץ הקרוב, לצד אמנים כמו טייגה.

כמה זמן נשאר לך לשירות? מה אתה מתכנן?

"נשארו לי שנה ו-11 חודשים. יש לי המון תוכניות והרבה עבודה. אני לא יודע מה יקרה מחר, כל מה שיש לי זה עבודה קשה. אני מתרכז ומשיג דברים חדשים. אני יודע שאני רוצה להתעסק במוזיקה, עברתי המון דברים ובסוף נהייתי זמר. כל פעם אני משנה את עצמי אבל עדיין נשאר באותו התחום".