נאס"א שיגרה בשבועות האחרונים רכב חלל לסדרת ניסויים במאדים ולמשימה יש גם זווית ישראלית מרשימה במיוחד. את המשימות מבצע הרכב כשעל התורן שלו מורכבת מצלמה מתוצרת חברת אלביט מערכות הישראלית, פיתוח המבוסס על מערכות ראיית הלילה הצבאיות שמייצרת החברה.

ל-mako נודע כי רכב המחקר של נאס"א - MARS Rover - שנמצא כעת במשימה במאדים מצויד בטכנולוגיה של החברה הישראלית, מגיע בעזרתה ליכולת צילום ופיענוח משופרת, המאפשרת לו לנתח את המידע שמגיע מהחלל ולהציג לציבור תמונות מרשימות.

ה"סופר מצלמה" המותקנת על רכב המחקר כוללת מספר טכניקות צילום שנועדו לחקור את הקרקע של מאדים ולסייע באיסוף דגימות. היא מצוידת ב- Image intensifier - שמגבירה אור בדומה לזו הנמצאת במערכות ראיית הלילה הצבאיות, בהן היא מגבירה אור כוכבים וירח ומספקת ללוחמים יכולות טובות יותר לראיית לילה.

החברה צברה ניסיון רב במערכות ראיית לילה כולל מערכות ראש לטייסים, משקפות וכוונות נשק, בהן מערכת המגדילה משמעותית את שדה הראייה של הלוחמים בלילה.

היכולות המוכחות בשדה הקרב, הביאו את מעבדות נאס"א להזמין ארבעה מגברי תמונה מהחברה הישראלית שאחד מהם נמצא כעת במאדים.

אריק פוקס, סמנכ"ל ראיית לילה באלביט אמריקה ציין כי: "הטכנולוגיה שבה נעשה שימוש על כוכב המאדים מאמצת יכולת מבצעית של לוחמי הנחתים האמריקאים, עם התאמות ואינטגרציה לצורך הייחודי של נאס"א המאופיין בדרישה למערכות קלות משקל, בדומה לכוחות לוחמים במטוסים".

רכב החלל של נאס"א נחת במאדים לפני כחודש, בתום מסע השיגור שנמשך מספר חודשים ומטרתו לאתר סימני חיים ולהביא איתו דגימות שיסייעו בפיתוח הכוכב המסתורי.