בשורה לשריונרים שבנינו, טוב, לפחות ברוסיה, שם החליטו להתקין תאי שירותים בטנק העתידי שלהם. מה שאומר שהמלחמה תמשיך להיות גיהינום אבל כזה שיכלול תאי ת"ש מעט נוחים יותר.

נכון להיום שריונרים ברחבי העולם צריכים לסכן את חייהם מחוץ לטנק כשהם רוצים להתפנות ובמקרה הגרוע או פחות להשתמש בפתחים מהם נזרקים תרמילי הפגזים.

ה- T-14 ארמטה הוא טנק המערכה העתידי של הצבא הרוסי, וסביר שגם של בעלות בריתה של רוסיה. הוא נחשף לראשונה בשנת 2015 ונכון להיום יוצרו ממנו 20 יחידות בלבד.


בכוונת הרוסים לייצר 2,300 טנקים מסוג זה עד לשנת 2020. בינתיים, הם עובדים על פיתוח הטנק ושלל שדרוגים, וכעת נחשף שאחד מאותם שדרוגים יהיה תא שירותים לאנשי הצוות. על פי המתכננים, מטרתה של ה"מערכת" לסייע לצוותי הטנקים במהלך משימות ארוכות בהן יהיו מעט עצירות, אם בכלל.

מדובר בטנק שמשקלו כ-65 טונות, מעט נמוך יותר מהמקביל הישראלי - המרכבה סימן 4. עיקר העוצמה שלו במערכות טכנולוגיות מתקדמות שלטענת הרוסים "עולות על כל מה שיש בטנקים המערביים", ובנוסף תותח 125 מ"מ בעל טעינה אוטומטית, מה שמאפשר להסתפק בצוות של שלושה במקום ארבעה טנקיסטים.

מצד שני, לטנק הזה היו לא מעט תקלות, אחת מביכה במיוחד אז הטנק הזה נתקע במהלך מצעד צבאי גדול, לעיני בכירי המדינה והקהל הרב. בכל אופן, יהיה מעניין לעקוב אחר ההתפתחויות סביב דגם זה.