היידי קירקפטריק (צילום: PA)
הפרסומת לביטוח החיים כפי שהופצה בפייסבוק | צילום: PA

היידי קירקפטריק, אלמנה בת 33 מבריטניה, נחרדה לגלות כי תמונה שלה מיום הלוית בעלה מככבת בפרסומת לביטוח חיים. בתמונה היא עומדת לצד רכב הלויות ואוחזת ורד, כשדמעות מציפות את עיניה.

בעלה של היידי, רב"ט ג'יימי קירקפטריק, נהרג בשנת 2010 במהלך פעולה צבאית באפגניסטן. חמש שנים לאחר מותו, נתקלה היידי בפרסומת של חברת Net Finance Relief, אשר עשתה כאמור שימוש בתמונה שלה מיום לווית בעלה. לצד התמונה נכתב: "פוליסה חדשה בבריטניה (גיל 45 ומעלה בלבד). אם אין לך ביטוח חיים, קרא את זה!".

היידי קירקפטריק (צילום: PA)
רב"ט ג'יימי קירקפטריק שנהרג באפגניסטן | צילום: PA

בתגובה לאותה פרסומת, אמרה היידי לכלי תקשורת בריטים: "אני חושבת שזה מגעיל שהם עשו את זה. זה היה כל כך מרגיז לראות את התמונה משמשת למכירה של ביטוח חיים. זה כל כך חסר רגישות". היא הוסיפה: "בעלי נהרג כשנלחם למען המדינה שלו ועכשיו הזיכרון שלו משמש כדי למלא למישהו אחר את הכיס".

היידי קירקפטריק (צילום: PA)
"זה כל כך חסר רגישות" | צילום: PA
היידי קירקפטריק (צילום: PA)
היידי קירקפטריק בלוויית בעלה | צילום: PA

ג'יימי היה לוחם בגדוד ההנדסה של הצבא הבריטי והיה בן 32 בנופלו. הוא נהרג בחודש יוני 2010, במהלך חילופי אש עם אנשי טאליבן. התמונה המדוברת של אשתו צולמה כאמור ביום הלוויה שלו, רגעים לפני שהובא לקבורה בדרום ויילס.

Net Finance Relief מציג עצמו כאתר המציע ייעוץ פיננסי לאנשים שנקלעו לחובות, או לכאלה המעוניינים לדאוג לפנסיה שלהם. מנהליו לא מסרו תגובה כלשהי למקרה המצער.

עוד ב- פז"ם: