מטוס ה-117-F נחשב לאחד מאבות החמקן ויש לו מורשת קרב מפוארת, אבל זה לא מה שהופך אותו למסקרן במיוחד.

הסיבה הפשוטה לכך, היא שהוא פשוט לא אמור לטוס. בשנת 2008 הכריז חיל האוויר האמריקני שייצא משירות מבצעי, אך יישאר באחסון מבצעי. בשנת 2017 דווח כי המטוס יוצא גם מהאחסון המבצעי.

רק שבשלוש השנים האחרונות החמקנים האלה תועדו שוב ושוב באוויר, פרסומים שונים אף גרסו שהמטוסים הללו פעלו עדיין בשמי סוריה במשימות חשאיות גם אחרי ההודעה על הוצאתם משירות, מה שהצית את דמיונם של חובבי הקונספירציות ברשתות, כמו גם של מומחים לענייני צבא וביטחון.

עם הקונספירציות עלו גם השאלה מדוע ארה"ב ממשיכה להטיס מטוס קרב ישן כשיש לה חמקנים חדישים בהרבה ממנו.

בימים האחרונים שוב חזר המטוס לכותרות לאחר שסטיב לואיס, צלם תעופה בארה"ב הציג את מה שהוא טוען כתיעוד חדש של המטוס, כשהוא מבצע תדלוק אווירי ממטוס KC-135R בשמי "עמק המוות" שבקליפורניה.

למרות שתועד כשהוא טס בגובה רב במיוחד, ניתן לראות שהמטוס נצבע בשחור, אפור ולבן, צבעים המסמלים את טייסת ה"אגרסור" של צבא ארה"ב שתפקידה הוא לדמות אויב בתרגילים. עובדה שרק הגבירה את הסקרנות סביב התמונות.

בנוסף טענו מומחים שבחנו את התמונות הנדירות, שישנם שינויים קלים במבנה המטוס, אם כי לא ברור מה מקורם. עוד דווח, שמיד אחרי שהחמקן סיים לתדלק והתנתק ממטוס התדלוק, הצטרף אליו מטוס F-15 והשניים טסו חזרה לעבר מטווח ניסויים של חיל האוויר האמריקאי באזור.

נכון להיום אין תשובות מה הסטטוס של המטוס, שנחשב לחמקן המבצעי הראשון ומכוכבי מלחמת המפרץ הראשונה. כמו שזה נראה ספק גם יהיו תשובות בקרוב, אך קונספירציות לא נופתע אם יהיו עוד הרבה.