מוקדם יותר היום (ראשון) הותר לפרסום כי השב"כ עצר פעיל טרור מרצועת עזה, שהיה מבוקש במשך כעשור בחשד למעורבות בהיתקלות בגבול הרצועה בה נפלו שני לוחמי צה"ל רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסטקי ז"ל.

מפרטים נוספים שהגיעו לידי mako עולה כי לפני כחודש הגיש המבוקש, עבדאללה דע'מה, בקשה למנהל התיאום במעבר ארז להיכנס לישראל. לבקשה צורפו מסמכים רפואיים ומהם עולה כי הוא מתאים למתן תרומת מח עצם לאחיו, בתהליך רפואי שיתבצע בישראל.

במנהל העבירו כמקובל את הבקשה לאישור גורמי הביטחון ובכלל זה השב"כ, שם בחנו את הבקשה וגילו כי מדובר בלא אחר ממי שנחשד כמפקד בארגון הטרור המעורב בתקרית מחודש מרץ 2010 עם לוחמי גולני בה נפלו רס"ן פרץ וסמ"ר סביאטקובסטקי.

בשב"כ החליטו לאשר את כניסת דע'מה בן ה-38 מרפיח ושל אחיו, מבלי שהמבוקש ידע שהוא נכנס למלכודת. למקורביו אף סיפר כי לא העלה על דעתו שהוא עדיין נחשב למבוקש מאז האירוע מלפני עשור ובקשתו שאושרה רק חיזקה את הביטחון שלו להיכנס לישראל.

עבדאללה ד'עמה (צילום: דוברות שב"כ)
עבדאללה ד'עמה | צילום: דוברות שב"כ

דע'מה ליווה את אחיו לבית החולים, עבר את תהליך תרומת מח העצם וזמן קצר לאחר מכן נעצר והועבר לחקירת שב"כ.

בחקירתו בשב"כ וביחידת הפח"ע של משטרת המחוז הדרומי הודה דע'מה במיוחס לו ובמעורבותו ברצח החיילים. הוא סיפר כיצד הוכשר למשימה במשך כמה חודשים ואיך עבר קורס לשימוש בכמה סוגים של כלי נשק. "לא ידעתי שאני מבוקש בישראל. נפלתי למלכודת", סיפר דע'מה למקורביו, "אני מקווה שהצלתי את חיי אחי".

עו"ד מוחמד ג'ברין סנגורו של דע'מה מסר כי טרם קיבל לידיו את כתב האישום וחומר הראיות בתיק ורק לאחר שיקבל אותם יוכל להגיב על האישומים כלפי מרשו.