מטוס קרב או מסוק שמשחררים נורים (פלייר) לאוויר זהם בדרך כלל מראה יוצא דופן. כשמדובר בשישה מטוסי קרב שעושים זאת במקביל, זה כבר מפגן עוצמה של ממש ובמקרה הזה, גם מתכון לסרטון ויראלי.

עמוד האינסטגרם "Combat_learjet" הפופולרי פרסם סרטון בו ניתן לראות שישה מטוסי קרב מסוג A-10 "חזיר יבלות", כשהם טסים בשמי דובאי מעל איי התמרים המלכותיים ומצולמים ממטוס תדלוק.

המופע המרכזי מגיע כאשר המבנה המרשים משחרר ביחד מה שנראה כמו סדרה שלמה של נורים לאוויר. נור זה אמצעי הטעיה של כלי טיס נגד טילי נ"מ מונחי חום. במקום שהטיל ירדוף אחרי מנוע המטוס הוא רודף אחרי הנורים. בדרך כלל מטוסי A-10 אמריקאים טסים עם מערכת נורים מסוג M206 שהוא גם הסוג הזול ביותר, בערך 35 דולר ליחידה. חבילת נורים אחת מכילה 30 יחידות, מה שאומר שאם כל מטוס שם שחרר רק חבילה אחת אז מה שרואים בסרטון עלה 6,300 דולר. 

View this post on Instagram

6 Hawgs + flares + Palm Islands, Dubai UAE = AWESOME! . Thanks for the video @shanedalton1

A post shared by COMBAT LEARJET (@combat_learjet) on

הסרטון הזה הספיק כבר לצבור 200 אלף צפיות תוך יומיים רק בעמוד האינסטגרם כך שגם הגולשים מצאו אותו כנדיר וייחודי.

למטוסי A-10 של ארה"ב יש הרבה מאוד שעות טיסה ברחבי המזרח התיכון. זהו מטוס לסיוע קרוב הנחשב אולטימטיבי גם בעידן ה-F-15 וה-F-16. מאחוריו 50 שנות טיסה והוא יכול לשאת יותר משבע טון חימוש – כולל תותח וולקן ענק שיורה 6,000 פגזים בדקה. 

ה-A-10 הוכיח את עצמו במלחמת המפרץ הראשונה כשהשמיד אלפי טנקים, נגמ"שים ורכבים קלים של צבא עיראק. זה קרה שוב באפגניסטן ובמלחמת עיראק השנייה. במקרים שבהם המטוסים נפגעו מאש אויב, הם המשיכו לטוס בזכות תא הטייס המשוריין והמנועים המופרדים שלהם.