זורק אבנים פלסטיני
רוב המגיבים חושבים ש"מגיע לו". הילד שנפצע | צילום: Photo by Flash90

"חבל שלא חיסלו אותו", "עוד טיפה שמאלה והיו מורידים לו את הראש", "מחבל קטן", "טוב מאוד, צריך לחסל אותם מגיל קטן". אלה רק חלק מהתגובות לתמונה של ילד כבן 5 שנפגע מכדור גומי של צה"ל – תמונה שהפכה ויראלית וזכתה לשלל תגובות קשות. נראה שעבור ישראלים רבים, בהם גם לא מעט חיילים, אין שום דבר פסול בהרג של ילד קטן.

הילד שמצולם בתמונה נפגע ברגלו מכדור גומי אחרי שזרק אבנים, ככל הנראה במהלך הפרות סדר בשכונת עיסאוויה בירושלים. הוא צולם על ידי הפלסטינים לצורכי תעמולה, ונראה שגם פה היו לא מעט אנשים שהפיצו את התמונה עבור האידיאולוגיה שלהם. תוך זמן קצר התמונה הפכה ויראלית וזכתה לאלפי לייקים בכמה עשרות דפים ומאות שיתופים ותגובות.

אחד המגיבים כתב, "חבל שהחייל פספס את האמצע, היה מונע לריבוי אותו דם בעתיד", כשהוא מתכוון לאיבר המין של הילד. אחר כתב, "חבל לא פגע בו קצת שמאלה ככה לא היו באים לעולם שרמוטות כמוהו". הגולשת נ' כתבה: "ואם בגיל הזה הוא זורק אבנים עוד 13 שנים הוא יעשה פיגוע באיתמר וישחט משפחה שלמה כי למיטב זכרוני הרוצח היה בן 18 חבל שרק כדורי גומי.. לא סתם אמרו שאם הם יניחו את נשקם יהיה שלום ואם ישראל תניח את נשקה לא תהיה ישראל כל הכבוד לצה״ל !!!".

ישנן עוד תגובות רבות בסגנון הזה ולא נחזור פה על כולן, ובדיקה של הפרופיל מלמדת שבין המגיבים היו גם שוטרים, חיילי צה"ל ומג"ב.

"לא בגלל ילדים כאלה יש מלחמות"

בין שלל המגיבים היו גם אנשים אחרים, שניסו להסביר את חומרת הדברים שנכתבו על ידי המגיבים. קצין קרבי בצה"ל כתב: "הלו!!! ילד בן 5? מחבל? אולי הוא ראה מה אחיו הגדולים עושים? אולי הוא חשב שזה משחק? מי שחושב שזה מחבל שרואה את היצור המתוק הזה סובל הוא הרבה דברים כן.. בן אדם ממש לא. לא בגלל ילדים כאלו יש מלחמות. ובגלל תגובות כאלו בטוח לא יהיה טוב יותר".

הגולשת ד', שממש הזדעזעה מהתגובות, כתבה: "אתם לא מייצגים אותי. אתם לא העם שלי. תתביישו לכם, פאשיסטים. זה ילד בן 5 למען השם. איפה החמלה של עם שעבר רצח עם ושואה? תתביישו".

לכך הגיבו אחרים: "כל אלה שטוענים שזה עדיין ילד... אם הילד המסכן הזה היה זורק אבן על המכונית שלכם וחס וחלילה בגלל האבן הייתם עושים תאונה... מה הייתם אומרים?". נראה שעבור הגולש הזה הפתרון היחיד זה גזר דין מוות. "ואם הילד היה יהודי, גם זה קורה. תירה בו?", הוא נשאל ולא ענה.

הרוב המכריע של התגובות לפוסט הזה היו גזעניות, ושולבו בהרבה מאוד קללות. המצב לא היה שונה כשעברנו מדף לדף שם פורסמה התמונה.