הבוקר גיא אלחרר, אחיו של רס"ן איתמר אלחרר ז"ל, הגיב לראשונה על אסון הירי ביחידת אגוז בראיון עם גלית ויואב (קשת 12), והביע את תחושותיו על האובדן הגדול של המשפחה. "יש בי כעס על זה שאיבדתי אח, אבל אני מבין שזאת המשימה וזה מה שהם היו צריכים לעשות. הם היו פה כדי להגן עלינו, ועשו את מה שהם יכולים. אין לי מה לכעוס חוץ מעל זה שאחי כבר לא איתי", אמר.

"אני מקווה שנצליח לקום מהמשבר הזה. שנצליח לקחת מאיתמר דברים וליישם אותם בחיי היום יום שלנו, כי היה המון מה לקחת ממנו. אני אהיה קלישאתי - איתמר הוא מלח הארץ, ילד פלא במלוא מובן המילה. מגיל קטן הוא התנדב, והיה אחראי על קייטנה של ילדים עם צרכים מיוחדים. הוא רצה להיות הכי קרבי שיש, הוא התחיל בעורב גולני וסיים שם מסלול בהצלחה, אחר כך עשה קורס מ"כים וקורס קצינים. ילד שתמיד אהב לעזור בכל דבר, מלא בענווה", תיאר אלחרר.

איתמר אלחרר ז"ל ואשתו אור (צילום: גלית ויואב, באדיבות המשפחה)
איתמר אלחרר ז"ל ואשתו אור | צילום: גלית ויואב, באדיבות המשפחה

הוא היה חייל קרבי, חששתם לגבי זה?
"אמא שלי אומרת שזה אפילו לא היה תסריט בראש שלה. היא תמיד הייתה אומרת לו לדאוג לחיילים שלו, לשאר הקצינים, אבל היא לא חשבה שזה יקרה לנו. כנראה ניסינו להדחיק את הסיטואציה. המשפחה כרגע פחות מתעסקת בשאלה איך זה קרה, האירוע הוא טרגי לכל מי שלקח בו חלק".

"עדיין לא התפניתי לחשוב על מה עושים כדי שזה לא יקרה שוב אבל אני חושב שצריך לחדד נהלים. איתמר תמיד היה מקפיד על נהלים גם בדברים שהיו נראים הכי שטותיים", הוא הוסיף. 

"המפגש האחרון שלנו עם איתמר היה בשבת שעברה. חגגנו לאמא שלי יום הולדת 59, וכל האחים היו פה במשך כל השבת. הוא הקריא לאמא שלי את הברכה עם הבדיחות שלו בדרכו המיוחדת. כל השבת הוא שיחק עם הבנות הקטנות שלי. עכשיו אנחנו בעיקר בוכים איתן ביחד ומספרים שהיה להן דוד גיבור שנהרג במהלך פעילות בצבא. לא ידענו שזה היה המפגש האחרון, אבל היינו ביחד כל המשפחה".