קורבנות מין בסוריה
נשים מוסלמיות מכל העולם הגיעו לסוריה כדי לספק את היצר המיני של המורדים. התמונה הופצה על ידי המורדים

בעוד הלחימה בסוריה נמשכת והזוועות לא מפסיקות להציף את הרשתות, אומות העולם הערביות מתחילות להראות סדיקה בתמיכתן בנשיא בשאר אסד ומעודדות פעילי ג'יהאד לעשות פעמיהם לסוריה הבוערת ולתמוך במאמצי הלחימה במשטר. פסק הלכה שהוציא השיח הסעודי מוחמד אלערייפי בתחילת יוני השנה, קבע כי נשים שירצו לתמוך במורדים בסוריה, ידרשו לספק את צרכיהם המיניים של המוג'הידין במהלך ההפוגות מהקרבות. הסייג היחיד בפסק ההלכה הוא שרק נערה שעברה את גיל 14 תוכל לשכב עם גברים סורים.

פסק ההלכה יצא אמנם לפני זמן קצר, אך העסק כבר פועל ביתר שאת. סרטונים שהופצו ברשתות החברתיות חושפות כי רב הנשים שהגיעו לאדמת סוריה עד כה הינן קטינות ממקור תוניסאי, חלקן טרם השלימו את בגרותן המינית. עדויות שמגיעות מהבנות שגופן נמכר לפעילי ג'יהאד סורים מעלות סיפורי אונס קשים, התעללות מינית בקטינות ותעשייה בינלאומית של גברים ששולחים את הנשים ואת הבנות שלהם לסוריה כי השיח הבטיח להן באופן אירוני גן עדן בעבור שירותי המין שיעניקו לפעילים במדינה.

מוחמד אל עריף (צילום: ויקיפדיה)
השיח מוחמד אלערייפי - עומד מאחורי עשרות מקרי אונס של נשים על אדמת סוריה מידי יום | צילום: ויקיפדיה

אחת מהנשים המרואיינות לכתבה בנושא, היא אישה סורית שבעלה הוא חייל בצבא סוריה החופשית. לדבריה מכיוון שהוא כבר חייל ולא עלה בידיו להשיג נשקים למורדים, נאמר לו כי הדרך היחידה בה יוכל לתרום למאמץ המלחמתי הוא באמצעות אישתו שתספק צרכים מיניים לחיילים אחרים בנוסף אליו. אותה האישה מספרת על לילה מזעזע שעבר עליה בעקבות פסק ההלכה המפלצתי והדרישה הבלתי נתפסת מהבעל. "השיח הכניס שישה גברים לחדר והסביר לי שאני חייבת לשכב איתם ושזו מצווה שתזכה אותי בגן עדן", היא מתארת את הסיוט שעבר עליה בלילה ההוא. "אמרתי לו שאני לא מבינה איך זה יכול להיות ושאני לא מסכימה. הוא סטר לי ואמר לי שאו שאעשה את זה או שאני והילד שלי נמות. אמרתי לו שירה בי, גם ככה אהיה כמו מתה אחרי זה. הוא לא הסכים ואז בכוח חיתן אותי עם גבר אחר גבר, כאשר לאחר כל חתונה הגבר אנס אותי ואז גירש אותי וכך מי שבא אחריו".

עדויות נוספות ניתנות מצדם של הורים תוניסאים שבתם נסעה מיוזמתה לאדמה הבוערת בכדי לתמוך במאמץ המלחמתי בסוריה ולא חזרה הביתה. ההורים, שלא נתנו יד למעשי בתם מביעים בפני רשת חדשות תוניסאית חשש ודאגה לשלום ביתם. לדבריהם, הם לא מבינים את הקשר בין הדברים.

המציאות החמורה שקיימת בסוריה בשנתיים האחרונות הביאה לאובדן מלא של צלם אנוש כאשר לוחמים משני הצדדים נלחמים זה בזה באין רסן כאשר המטרה רק מקדשת את האמצעים. עד כה הלחימה גבתה את חייהם של גברים, נשים, ילדים וזקנים על אדמת סוריה. כעת, גם נערות חסרות אונים ממדינות מרוחקות ממוקדי הלחימה בסוריה נופלות קורבנות למעשי הזוועה שמנוהלים במדינה כאשר הן מוכרות את גופן בשם הדת והאל.

>> צפו: חוליית מורדים בסוריה מפילה מטוס מיג