מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני חוסל על ידי "פצצת הנינג'ה" ממל"ט שהמריא מקטאר. כך מדווח הבוקר (ראשון) אתר "ערב ניוז" הסעודי בשפה האנגלית, על פי מקורות צבאיים בארה"ב.

"סולימאני, אל מוהנדס וחמשת ההרוגים הנוספים נפגעו מטיל הלפייר R9X ששוגר ממלט 9 MQ שהמריא מבסיס "אל עודייד" בקטאר", נטען בדיווח.

עוד על פי האתר, החיסול התבצע כך ששני טילים שוגרו, אחד עבור כל אחד משני כלי הרכב בהם נסעו סולימאני ואל מוהנדס, ונשלטו מרחוק מבסיס חיל האוויר בנוואדה. בנוסף צוין בדיווח כי מל"ט נוסף המריא מהבסיס בקטאר, אך לא הופעל כי לא היה כבר צורך.

תיעוד מתקיפה בסוריה (צילום: N_Waters89@Twitter)
פצצת הנינג'ה. לאחרונה דווח על שני חיסולים כאלו בסוריה | צילום: N_Waters89@Twitter

הדיווח מעניין שכן שר החוץ הקטארי יצא לאיראן להיפגש עם הנשיא חסן רוחאני ושר החוץ זריף. בכל אופן יש לסייג את הדברים מאחר והסרטונים מזירת האירוע מעידים על פיצוץ גדול בעוד פצצת הנינג'ה לא עושה שימוש בחומר נפץ, כך שגם אם היא נורתה זה היה כחלק מתקיפה בטילים מסוגים אחרים.

פצצת הנינג'ה "הגינזו המעופף" היא טיל סודי שפותח לכלי טיס לא מאוישים של ה-CIA, חיל האוויר האמריקאי וצבא ארה"ב. ככל הנראה מדובר בטיל "הלפייר" שאין בו חומר נפץ ובמקום ראש נפץ יש לו שש סכינים חדות שנשלפות.

אמצעי הלחימה הזה נחשף לראשונה במאי השנה בכתבה של ה"וול סטריט ג'ורנל". זהו למעשה הלפייר מותאם ששוקל 45 ק"ג של מתכת בלי חומר נפץ שפוגעים במכוניות או בניינים כאשר הלהבים של הטיל יכולים לחתוך את הבניין או גג הרכב ומבטיחים את החיסול של היעד בלי לפגוע באחרים, כי אין חומר נפץ.

ניתן לשגר אותו ממטוסים ללא טייס, מטוסי קרב או מסוקים והוא פותח לבקשת נשיא ארה"ב הקודם ברק אובמה במטרה לחסל טרוריסטים אבל להקטין למינימום את הפגיעה הסביבתית.

עד היום היו פחות מעשרה דיווחים על שימוש בפצצת הנינג'ה כשלאחרונה שני חיסולים של אנשי ארגון דאע"ש בסוריה בוצעו על פי פרסום תוך שימוש בנשק זה.

בעקבות המצב דחו נאט"ו וכוחות ארה"ב אימון מתוכנן לכוחות הביטחון העיראקיים וגם תרגיל משותף לצי האמריקני וחיל הים של צבא מרוקו נדחה, כשהכוחות נשלחו במקום לתגבר בנקודות שונות במזרח התיכון.