עשרות צעירים בסיכון, בלי תמיכה משפחתית או כלכלית, יתגייסו הקיץ לצה"ל בליווי ארגון "הרוח הישראלית". קצת כמו אבא ואמא, מתנדבי הארגון ילוו את הצעירים בהתלבטויות הקשות לקראת הגיוס ויעזרו להם להשיג את הציוד שהם צריכים. אחרי שיעלו לאוטובוסים בבקו"ם,  הם ימשיכו ללוות אותם בשירות הסדיר ולקראת הצעדים הראשונים שלהם באזרחות.

בשביל לעשות את כל זה, מתנדבי הארגון צריכים להכניס את כל החברה הישראלית מתחת לאלונקה. זו הסיבה שהם הקימו את קמפיין מימון ההמונים "מתגייסים כמו כולם" באתר JUMPSTARTER, בו אנשים יכולים לתרום תיקי גב עם כל הציוד שמתגייסים ומתגייסות צריכים - מגרביים ועד שעון יד ופנס ראש.

ענת שריר היא אחת המתנדבות בארגון שתלווה בקרוב נערה המתגייסת לקרקל. לתכנית היא הצטרפה לפני מספר חודשים במטרה ללוות צעירים תקופה ממושכת. "לפעמים כל מה שצריך כדי לפרוח הוא מישהו שיהיה שם בשבילך, שישוחח, ייתן עצה ובעיקר יקשיב ויאמין בך", היא מספרת. "אנחנו משוחחות על הכל: צבא, מיונים, שאיפות, מערכות יחסים ועוד. אני מחכה בקוצר רוח לכל מפגש שלנו".

הרוח הישראלית (צילום: הרוח הישראלית)
צילום: הרוח הישראלית

כ- 200 נערים ונערות מסיימים מדי שנה את לימודיהם בכפרי הנוער של הסוכנות היהודית. לפי "הרוח הישראלית", ארגון ללא מטרות רווח בסוכנות היהודית הפועל לצמצום הפערים החברתיים בישראל ולליווי ילדים בסיכון, שיעור הגיוס בקרב הבוגרים גבוה מהממוצע בחברה הישראלית ועומד על 96%. רבים מהם מתגייסים למערך הלוחם ועשרות עוברים מכינה קדם צבאית של הסוכנות היהודית.

"הנערים והנערות שיוצאים מכפרי הנוער עוזבים מקום שהיה להם בשנים האחרונות לבית ולמשפחה. המטרה שלנו היא להעניק להם מעטפת משפחתית בדיוק בשלב המשמעותי הזה", אומרת מנכ"לית הארגון מיקי דהב. "רבים מהם מגיעים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, ורבים אחרים חסרי עורף משפחתי. הם מלאי מוטיבציה לתרום למדינה כמו כולם וחשוב לנו לתת להם את ההרגשה שהם 'מתגייסים כמו כולם'".

לדף הקמפיין