השירות הצבאי וסיפור היכרות של בני זוג הן שתי תחנות חיים משמעותיים לכולם ובמקרה של טליה קורה (22) ויעקב (קובי) טטרואשוילי (27) שתי התחנות הללו נפגשות. הם הכירו בבית החייל בתל אביב, התאהבו, ובשבוע הבא יצעדו יחד לעבר החופה, כשמי שילוו אותם מקרוב הם חבריהם מבית החייל. 

נטליה עלתה לישראל לבדה מארגנטינה כתלמידת תיכון והתגוררה בפנימייה בצפון הארץ. אחר כך התגייסה לשירות חובה במשטרת ישראל ובהמשך עברה לשרת בצה"ל, בבסיס תל השומר. באותה תקופה היא התגוררה ב"בית השריון לחיילים בודדים" בתל אביב של 'יחד למען החייל'. יעקב, שהיה אז חייל משוחרר, התגורר במקום עוד מתקופת שירותו הצבאי ושם החל סיפור האהבה שלהם. 

הזוג שהכיר בבית החייל ומתחתן
סיפור אהבה שזור בצבא. נטליה וקובי | צילום: פרטי, באדיבות המצולמים

"כשמשתחררים מהצבא יש עוד חצי שנה שבה אפשר להמשיך לגור בבית החייל", הסביר קובי איך התאפשרה ההיכרות עם נטליה גם אחרי שסיים את שירותו ככבאי בבסיס צריפין. "כשהיא הגיעה חבר משותף בבית החייל הכיר בינינו וככה הכל התחיל".

מבחינתה של נטליה היא נכנסה לשירות כעולה חדשה ויצאה ממנו עם חוויות, חברים ושותף לחיים. "הצבא היה הגורם המרכזי בקליטה שלי בארץ. בהתחלה היה לי קשה עם הנהלים אבל התגברתי ובסופו של דבר למדתי על עצמי ואיך לקבל ביקורת. חוץ מזה שבזכות השירות היכרנו", היא מספרת.

לאחר שנטליה השתחררה משירותה הצבאי, הזוג הצעיר עבר להתגורר יחדיו וב-18 לפברואר הם צפויים להינשא במזל טוב. "אני ממליץ לכל מי שיכול לגור בבית החייל. לי זה אפשר להתרכז בשירות ולסיים אותו כמו שצריך", מוסיף קובי. "יצאנו משם עם חברים לחיים שהם כמו משפחה, תמיד נזכור ששם היכרנו ואת יפה המנהלת, שגם היא סיפרה לנו ששם הכירה את בעלה", סיכמו השניים.

"הכרתי את החיילים בנפרד בתחילת הדרך", סיפרה יפה קולניק, מנהלת בית השריון בו הכירו השניים, "בשלב מסוים הם הפכו לזוג, וכשראיתי איך שהקשר נבנה ביניהo ידעתי שמדובר בקשר חזק ומיוחד לטווח הארוך. שמרנו איתם על קשר לאחר שעזבו והם אף הגיעו לבקר אותנו מפעם לפעם. שמחתי מאד לקבל את ההזמנה לחתונתם, ואני מאחלת להם המון אושר בדרכם המשותפת. תמיד הם יהיו חלק ממשפחת בית השריון"