אמש (שני) הכריז נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הכרה בגולן כשטח מדינת ישראל. להכרזה של טראמפ קדמה הצהרה מעניינת של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הקשורה לפעילות צבאו לא רחוק מהגולן, בסוריה.

כשהוא מתייחס למטוס הסוחוי 57 קבע בנחרצות פוטין כי: "זה המטוס הטוב ביותר כיום בכל חיילות האוויר בעולם". כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות הרשמית ברוסיה - TASS. "זה המטוס הטוב בעולם לפי כל הגורמים המבצעיים ונוכח החימוש שנושא המטוס", צוטט הנשיא הרוסי, "אף חיל אוויר בעולם לא יכול לטוס כמו המטוס שלנו".

בדיווחים קודמים הערכות דיברו על כניסה של החמקן הזה מהדור החמישי לשירות מבצעי בשנת 2025 והדיווח האחרון, כבר מסמן את 2020 כיעד אפשרי. צריך לסייג את הדברים שמגיעים מסוכנות ידיעות רוסית, כשדיווחים אחרים בעבר סיפרו על הקפאת הפרויקט בשל מחסור תקציבי. הדיווח הנוכחי, בכל אופן, טען לדחייה מ-2019 ל-2020, בגלל סיבות טכניות לכאורה.

מפרטים שהודלפו בעבר דווח על נתוניו של החמקן: טווח של 3,500 ק"מ, מהירות של 2,400 קמ"ש, גובה מקסימלי של 65,000 רגל וטילי אוויר-אוויר שפותחו במיוחד עבורו, לטווח של יותר מ-200 ק"מ. כפי שפרסמנו בעבר, ההערכות הן שהרוסים בוחנים את המטוס בשמי סוריה, שם הטייסים צוברים שעות טיסה אבל מהצד השני, גם נחשפים לאיסוף מידע על החמקן החדש שלהם. בשנה שעברה פרסמנו גם על אפשרות שטורקיה תרכוש את המטוס, מה שהדאיג גורמים בארה"ב ובישראל, כך שיהיה מעניין להמשיך ולעקוב אחר ההתפתחויות בנושא.