קצין בדרגת סגן אשר מונה לאחראי על אירוע חשוב בצה"ל במסגרת תפקידו, קיבל כרטיס חיוב לרשת שיווק ידועה שנועד עבור כלכלת החיילים שצוותו אליו בארגון האירוע. בתום האירוע, הקצין היה אמור להחזיר את הכרטיס בחזרה לצה"ל אבל לו היו תכניות אחרות לגמרי.

במשך חמישה חודשים הקצין השתמש בכרטיס בסכום של 5,314 שקל. בשבעה מקרים "העמיס" עגלות בסניף רשת השיווק וקנה מכשירי חשמל ומזון על חשבון צה"ל לצרכיו האישיים.

הפרשה נחשפה כאשר בצה"ל קיבלו את החיובים על הכרטיס והקצין נדרש לספק הסברים על השימוש בו לצרכיו האישיים. הקצין נחקר במצ"ח בגין פרשת ההונאה והודה במעשיו. הוא טען שעשה זאת בגלל מצב כלכלי של משפחתו.

"אבא שלי פשט רגל וחלה במחלה קשה. אימא שלי עובדת אבל משתכרת משכורת נמוכה", הסביר הקצין, "המצב הכלכלי בבית הדרדר מאוד בעקבות המחלה של אבא שלי ואני הפכתי לעמוד התווך של המשפחה".

הפרקליטות הצבאית הגישה נגד הקצין כתב אישום לבית הדין הצבאי בגין עבירה של הונאה בכרטיס אשראי.

במהלך המשפט, הקצין החזיר את הכסף שגנב מהצבא. הוא חתם על הסדר טיעון עם התביעה הצבאית לפיו הוא יודה במעשיו ולא ייגזר עליו עונש מאסר בפועל.

שופטי בית הדין הצבאי ציינו בגזר הדין כי מדובר במקרה חמור מאוד, שכן הוא מעל בתפקידו אבל יחד עם זאת, התחשבו בנסיבות חייו והחליטו שלא להחמיר עמו.

השופטים גזרו על הקצין 75 ימי מאסר שירוצו בעבודות שירות בבסיס צבאי, הורדה לדרגת טוראי ושלושה חודשי מאסר על תנאי. בתום ריצוי עונשו יודח מהצבא, בשל מה שהוגדר כתפקוד לקוי.