נערות איטלקיות בשבי
"חיינו בסכנה", הצעירות מתחננות למצלמה

לאחר הפרסומים בנוגע להעדרן של שתי המתנדבות ההומניטאריות מאיטליה, הופץ ברשת סרטון חדש, בו מופיעות השתיים. בקליפ המדובר, יושבות שתי הצעירות האיטלקיות, וונסה מרסולו וגרטה ראמלי, כשהן לובשות בגדים שחורים רחבים ושערן מכוסה בחיג'אב שחור. אחת מהן אוחזת בשלט עליו כתוב התאריך 17.12.14.

עדיין לא ברור וקשה לפענח היכן בדיוק מוחזקות השתיים ובידי מי. למרות זאת, שם הסרטון כפי שהופץ ברשת ("Al-Nusra Front detains two Italian employees because of their government's participation in the coalition against it"), מרמז על קשר לארגון אל נוסרא, הזרוע הפעילה של אל קאעידה בסוריה. סוכנות החדשות האיטלקית  ANSA, ציטטה את דובר "אל נוסרא", שאמר כי הקבוצה אכן מחזיקה בשתי הצעירות.

בסרטון שאורכו 23 שניות בלבד, פונה אחת הצעירות למצלמה, וקוראת לממשלה האיטלקית להשיב אותה ואת חברתה הביתה: "אנחנו בסכנה גדולה ואנחנו יכולות להיהרג. הממשלה והמתווכים שלה אחראים לחיים שלנו". הצעירה אומרת את אותן מילים בשפה האנגלית, תוך שהיא מרכינה את ראשה וככל הנראה מקריאה טקסט שנכתב עבורה על דף.

למרות התאריך שמציגה השבויה מימין, הסרטון המדובר הופץ רק ב-31 בדצמבר, כך שהמועד בו הוא הוקלט באמת לא ידוע בוודאות. ראמלי בת ה-20 ומרזולו בת ה-21, נראו לאחרונה בחודש יולי באזור העיר אלפו שבצפון מערב סוריה. על פי הערכות, השתיים נחטפו באותה נקודת זמן.

אין תמונה
את חג המולד של השנה הן כבר פספסו

אביה של אחת הבנות אמר לכלי התקשורת האיטלקים כי הוא יותר אופטימי לאחר פרסום הסרטון בו מופיעה בתו.
"ראינו את התמונות האלה, הראשונות של וונסה וגרטה מזה חודשים. הן נראות בריאות לחלוטין למרות המצב המורכב בו הן נמצאות", אמר האב והוסיף "אנחנו שמחים לראות אותן. אנחנו אופטימיים".

נזכיר שבפרסומים הקודמים בנוגע להיעדרן, סיפר האב כי ניסע למנוע מבתו לנסוע לסוריה, אך לא הצליח לעצור בעדה למרות הסכנות הרבות.

>> שני מחבלים, לחיצת הדק אחת