לא מעט תיאוריות קונספירציה הציפו את הרשת בימים האחרונים בעקבות דבר מותו של הטייס האמריקאי סא"ל אריק שולץ בן 44, שנהרג כשהמריא עם המטוס שלו מבסיס נליס שבנבדה. אבל האם יכול להיות שחלק מתיאוריות הקונספירציה נכונות הפעם? בחיל האוויר האמריקני סרבו באופן חריג לדווח מה היה סוג המטוס שהתרסק, "זה לא F-35", היה הדבר היחיד שהסכימו להגיד. עכשיו מתחזקות הערכות שמדובר ב-F-117, החמקן המבצעי הראשון שבאופן רשמי יצא משרות לפני כעשור. אבל נראה שממשיך לטוס במשימות מסווגות.

ה-F-117 Nighthawk היה מטוס הקרב החמקן הראשון בעולם. המטוס השחור פותח בחשאי כל ידי חברת לוקהיד מרטין באזור 51 הידוע לשמצה והוא נחשף לציבור רק בנובמבר 1989, למעלה משש שנים אחרי שנכנס לשרות. המטוס הזה השתף בתקיפות במהלך הפלישה לפנמה והיה ללא ספק אחד מהכוכבים הגדולים של מלחמת מפרץ הראשונה, אז תקף את מערכי ההגנה האווירית של עיראק מבלי שהתגלה. בהמשך השתתפו גם בתקיפות נאט"ו בסרביה, אז גם הופל חמקן כזה בנסיבות שעד היום מעוררות הרבה מאוד שאלות.

בשנת 2008 הודיע חיל האוויר האמריקני שהמטוס יצא משרות, אם כי יוחזק במה שמוגדר "אחסון מבצעי", כלומר שבמקרה שיהיה צריך הם יוכלו לחזור לטוס במהירות. רק שמאז שהמטוס הזה פרש משרות, צצו ברשת תמונות שלו בבסיס שבאזור 51. כולל סרטון מפורסם מיולי 2016 אז תועדו זוג מטוסי F-117 כשהם טסים בגובה נמוך. במקרים אחרים תועדו מטוסי החמקן האלה בבסיס נליס, וגם אז הם ממש לא נראו כמו מטוסים באחסון.

מדוע שמרו בארה"ב על המטוס למרות הפרישה? לא ברור. אולם נראה שמאז ש"יצא מהשרות", המטוס הזה המשיך לעבוד קשה גם בשרות נאס"א, דרפ"א וכמובן שחיל האוויר האמריקני. יתכן וזה היה המטוס שהתרסק והרג את הטייס שלו, שולץ. אם למישהו היה ספק שהמטוס הזה עדיין בשרות, נגיד שאתר מיליטרי.קום, פרסם ציטוט של "גורם רשמי", שאמר כבר לפני שנה "אנחנו חייבים להחזיק את מטוסי ה-F-117 באחסון מבצעי עד לסוף שנת 2017", אז יבקשו אישור מהקונגרס "להיפטר מהם". האם זה באמת יקרה עד סוף השנה? ספק שנדע בהתחשב בעובדה שהאמריקאים אוהבים מאוד מטוסים מסווגים ומשימות מסקרנות שכבר מזמן הפכו לדלק של הקונספירטיביים.

צריך להוסיף שתיאוריות נוספות מדברות על כך ששולץ נהרג כשהטיס מטוס קרב רוסי שארה"ב שמה עליו את היד. גם מטוסי סוחוי 27 תועדו בשמי אזור 51 כשתרגלו קרבות אוויר נגד מטוסי F-16. ייתכן שגם מטוסי סוחוי 30 כבר הגיעו לחיל האוויר האמריקני. נוסף לאלה, יש שמדברים גם על המפציץ החמקן, והמאוד סודי, B-21 שאמור להחליף את ה-B-2. כפי שזה נראה כעת, אנחנו נשמע על עוד הרבה מאוד סיפורי מתח כאלה שיצאו מאזור 51.