חייל שעבר השתלת פנים (צילום: bbc)
החייל לשעבר מיטש האנטר. 15 שנה אחרי התאונה המחרידה, סוף סוף יכול לחייך | צילום: bbc

מיטש האנטר, חייל לשעבר בצבא ארצות הברית, היה מעורב בשנת 2001 בתאונת דרכים קשה במהלכה התנגש בעמוד חשמל ובא במגע עם מתח של 10,000 וולט במשך דקות ארוכות. כתוצאה מכך, הוא נכווה קשות בפניו, איבד את רגלו ואת האצבעות בידיו. במהלך התאונה, הוא הציל את חייה של נהגת הרכב כשדחף אותה החוצה וספג את הזרם במקומה.

חייל שעבר השתלת פנים (צילום: brobible)
מיטש ב-2011. היה מהראשונים בארה"ב לעבור את הניתוח הייחודי להשתלת פנים | צילום: brobible

עשר שנים לאחר התאונה המזעזעת ומיטש שוב עלה לכותרות ברחבי העולם, הפעם לאחר שעבר ניתוח חדשני להשתלת פנים, הניתוח ה-11 בסך הכל מסוגו שבוצע ברחבי העולם והשלישי בארצות הברית. לאחר קרוב ל-60 הליכים רפואיים שנעשו במהלך עשר שנים, מיטש סוף סוף הצליח להרגיש את הרוח על פניו ואפילו לקבל נשיקה מחברתו. במהלך הניתוח, הושתלו בפניו חתיכות עור שנלקחו ממקומות שונים מגופו וכן גם מתורמים.

אין תמונה
ככה הוא נראה היום

בשנים שחלפו מאז הניתוח, מיטש (35) התרכז בשיקום חייו ובטיפול בבנו הקטן שנולד במהלך ההחלמה. הוא נמנע מלהתראיין לאמצעי התקשורת עד השבוע, כשחשף את המהפך המדהים שעבר בשנים האחרונות בערוץ טלוויזיה מקומי. הוא מעיד שכיום הוא עובד במשרה מלאה, מצליח אפילו לקחת את בנו לקולנוע אך עדיין נאלץ לנסוע פעמיים בשנה למרכז שיקומי מיוחד במסצ'וסטס לטיפולי תחזוקה בפניו החדשות.