דובר צבא אוגנדה פרסם הודעת התנצלות חריגה, וזאת אחרי שסרטון ובו נראים חיילים תוקפים שוטרת הופץ בכלי תקשורת במדינה וברחבי העולם.

הסרטון בו נראים החיילים שהיו כוח אבטחה של שגריר אוגנדה בבורונדי, גנרל מאתיו קיילאנגוזה, תוקפים באלימות שוטרת תנועה, הופץ ברשתות החברתיות במדינה, התקבל בהלם על ידי התושבים ועורר זעם כלפיי הצבא.


"מדובר בתקרית מאוד מצערת", אמר דובר צבא אוגנדה בריגדיר ריצ'רד קארמייר. "אני רוצה להתנצל בפני האחיות שלנו במשטרה, ינקטו מעשים כנגד המעורבים". עוד ציין דובר הצבא כי מפקדי שני הגופים, הצבא האוגנדי והמשטרה יפתרו בניהם את הבעיות שנוצרו בעקבות הסרטון.

הרקע לעימות ביניהם הוא החלטתה של השוטרת לעכב את החיילים לאחר שככל הנראה נסעו בפראות, מה שעורר את זעמם. מספר חיילים הקיפו את השוטרת, אחזו בידיה והחלו לדחוף אותה באלימות. גם הגנרל קיילנאגוזה נראה בתמונות בלבוש אזרחי כשהוא עומד לצד החיילים ולא מונע מהם לתקוף אותה.


הצבא מיהר אמנם להתנצל על תקיפת השוטרת, אך גם אחד העיתונאים המקומיים טען בהמשך שגם הוא הותקף על ידי החיילים. הוא אף העלה לחשבון הטוויטר שלו תמונות המציגות את הפצעים שנגרמו לו בתקיפה.

"אם זה מה שאנחנו מטיפים לו במדינה, אז גורלנו נחרץ", נכתב בציוץ של אותו עיתונאי. אזרחים אחרים ששיתפו את התמונות כתבו כי מדובר בבושה גדולה לצבא ועל השגריר לסיים את תפקידו וללכת הביתה.