זה קרה לפני כמה חודשים באחד מבסיסי צה"ל בדרום הארץ במהלך קורס מקצועי. קבוצת חיילים, חניכים בקורס, חזרו מותשים לחדר המגורים שלהם בבסיס כדי לישון אחרי יום ארוך של לו"ז עמוס. בחדר הסמוך שהו לוחמים שהקימו רעש גדול עם מוסיקה ודיבורים בקולי קולות, מה שהפריע את מנוחתם.

"דפקנו על קירות החדר וביקשנו מהם להפסיק להרעיש", סיפר חייל מהחדר בו ביקשו לישון. "היינו עייפים מאוד ורצינו לישון אבל הם המשיכו להרעיש".

אחד החיילים החליט לעשות לזה סוף. הוא לקח רימון תרגול "פקפק" מאחד האפודים שבחדר, ניגש אל החדר הסמוך בו הרעישו הלוחמים והפריעו לו ולחבריו לישון, פתח את הדלת, זרק פנימה את הרימון ויצא.

לא מדובר כמובן ברימון רסס חלילה שיכול להרוג אבל כן בכזה שמדמה רעש פיצוץ של רימון וזריקתו בתוך חדר גורמת לקול נפץ אדיר. כתוצאה מהפיצוץ, שישה חיילים שהיו בחדר סבלו מרעש "צפצופים" באוזניים ובעיות שמיעה.

בעקבות האירוע החמור הגיעו לבסיס חוקרי מצ"ח ועצרו את החשוד בזריקת הרימון. זה טען כי לא התכוון לפגוע באיש וכי עשה זאת כמעשה קונדס שכן רימון ה'פקפק' אינו קטלני.

זורק הרימון סיפק הסבר אומלל במיוחד: "הם לא הפסיקו להרעיש, רצינו לישון אז לקחתי רימון פקפק וזרקתי עליהם כדי להשתיק אותם, בקטע של צחוק ולא כדי לפגוע".

אחד החיילים מהחדר אליו נזרק הרימון סיפר בעדותו במצ"ח: "בהתחלה חשבנו שהוא צוחק. הוא נכנס לחדר ואז זרק את הרימון כשאנחנו יושבים על המיטות. נכון שעשינו קצת רעש אבל לזרוק רימון לחדר זה מטורף גם אם זה רימון תרגול. היו לנו צפצופים באוזניים במשך שעות ארוכות".

הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום נגד זורק הרימון לבית הדין הצבאי של זרוע היבשה. הנאשם נעצר ולמרות בקשות סנגוריו להשתחרר למעצר פתוח בסיס הוא יישאר בכלא עד להודעה אחרת.