אין תמונה

חיילי צה"ל עושים בושות ברשתות החברתיות – רק לפני ימים ספורים התפרסם בעיתון הגרדיאן הבריטי כי צלף בצה"ל העלה לאינסטגרם תמונה של ילד פלסטיני מבעד לעדשת כוונת הרובה שלו, וכבר חייל נוסף "חוטף ממנו את התהילה" עם התמונות בחשבון האינסטגרם שלו.

במאמר שפורסם ב"אינתיפאדה אלקטרונית", אתר פרו פלסטיני, הועלו תמונות רבות מתוך חשבון האינסטגרם של חייל גולני. בתמונות החייל מצולם במדים ולעיתים גם בעירום חלקי, כשהוא משחק בכלי נשק שונים ומעשן מה שלטענו הם ג'וינטים.

אין תמונה

גם בדף הפייסבוק של החייל, אחריו עקבו הכותבים, החייל הציג רבות מהתמונות. החשבון כלל מאות תמונות של כלי נשק שונים (רובים, מרגמות, רימונים ונשק כבד), עמם החייל "דפק פוזות" משל היו צעצועים, וכן מדים וציוד צבאי שהיו אמורים להעביר את המסר של עליונות הצבא. לאחר פרסום הדברים וריבוי של תגובות חסם החייל  את החשבונות שלו באינסטגרם ובפייסבוק בפני עיניים זרות. התמונות כבר בכל מקרה מופצות ברחבי הרשת.

באתר הפרו פלסטיני נכתב כי המדיה החברתית מאפשרת הצצה ייחודית ל"צבא שמתפקד יותר כמו אספסוף – עם חיילים שעושים שימוש לרעה בנשק, מפרים חוקים, מביעים דעות אלימות וקיצוניות ומתעדים את זה ברשת".

בנוסף, החייל ביטא בחופשיות את שנאתו העמוקה לערבים ואת הרצון שלו לראות אותם מדוכאים ומתים. "בדיוק חיסלתי ערבי. איזו הרגשה", צייץ ב-21 בינואר בחשבון הטוויטר שלו. הוא גם פרסם תמונות וסלוגנים רבים שמבטאים דברים דומים. 

אין תמונה

כאשר כונה על ידי גולש ערבי "טרוריסט", כתב לו: "אתה יכול להגיב בכל התמונות שלי, אתה רק ערימת חרא ערבית מז****. אתה אפילו מריח ככה... אתה לעולם לא תנצח את ישראל (העם הנבחר), אתם חבורה של עבדים.... אתם תישארו כלואים בעזה ובכל כפר מחורבן שיש לפלסטינים...".

על פי פרסומים בחו"ל החייל שגדל בילדותו בפלורידה כבר הגיע לכותרות בחו"ל בשנת 2006. בהיותו בן 14 הגיע לבית הספר מצויד ברובה אוויר שניתן לו על ידי הוריו ואיים באמצעותו על שתי בנות. דווח כי יש לו היסטוריה פלילית עם רשומות של מעצרים מחודש פברואר 2011 וממאי 2011 בגין "הסגת גבול בשטח בית הספר".

ב"אינתיפאדה אלקטרונית" נכתב על כך: "מה זה אומר, אם הצבא הישראלי מגייס חייל עם היסטוריה פלילית מפוקפקת, שהוא מספיק טיפש כדי לפרסם תמונות של עצמו מבצע עבירות פליליות נוספות?".

אין תמונה

מדובר צה"ל נמסר ל"הארץ" בתגובה כי "מדובר באירוע חמור, אשר אינו מייצג את צה"ל וערכיו. בדיקת האירוע נמשכת ובעקבותיה ינקטו צעדים משמעתיים. צה"ל ימשיך ויפעל למניעת הישנות אירועים מסוג זה אשר אינם עולים בקנה אחד עם ערכי צה"ל".

אין תמונה

אין תמונה

_OBJ

 >> הצד השני: חיילים מפגינים מחוות אנושיות מרגשות