אל צ'יוואווה
אל צ'יוואווה

אחת לתקופה מתפרסמת בתקשורת העולמית ידיעה על אנשים יוצאי דופן שהצטרפו לארגוני הטרור שפועלים בסוריה. פעם זה נתין ממדינה ייחודית, בן של אישיות מפורסמת, השבוע למשל התפרסמה ידיעה על בן של במאי מפורסם שוויתר על החיים הטובים בארה"ב כדי להיות לוחם ג'יהאד. ואי אפשר לשכוח כמובן את "הבולדוזר", המוציא להורג הענק החדש בשירות דאע"ש.

אז אולי בתגובה (קומית?) לפרסום על הבולדוזר, בימים האחרונים החלו להתפרסם ברשת תמונות של ההפך הגמור שלו – מי שמכונה בסוריה "אל צ'יוואווה". הוא בקושי מגיע לגובה של הרובה שלו – קלצ'ניקוב די רגיל – מה שלא מנע ממנו להצטרף לשורות ג'בהת א-נוסרה, שלוחה של ארגון אל קאעידה. עד כמה שאנחנו יודעים זה הלוחם הנמוך ביותר (לא יותר מ-90 ס"מ) בשרות כלל ארגוני הטרור.

אל צ'יוואווה
אל צ'יוואווה

בתמונות שרצו לרשת ופורסמו השבוע בדיילי מייל הבריטי, ניתן לראות את "מיני מי" כשהוא חמוש בקלאצ', וגם בכל מני פוזות של לוחם עם משקפי שמש לבוש בבגדי הסוואה. על גופו ניתן לראות אפוד מלא במחסניות.

שמו של הלוחם הקטן לא פורסם, עדיין לא ידוע מאיזה מדינה הוא הגיע, וככול הנראה הן הופצו על ידי אחד מכלי התקשורת הערבים שמקושרים לארגון הטרור, שם הוא כונה "אבו אחמד אל צ'יוואווה". במייל ציינו שהם לא הצליחו לאמת את התמונות, אם כי הן נראות אותנטיות, והוסיפו שלא ידוע עליו דבר מלבד הארגון אליו הצטרף. מי שזה לא יהיה נראה שהוא נכנס לפוקוס של התקשורת העולמית וסביר שמידע עליו יצוץ בתקופה הקרובה. מעניין אם הוא יתחיל לעבוד בצמוד עם הבולדוזר.