כלי תקשורת ברחבי העולם דיווחו הבוקר (ג') על התרגיל הצבאי הרוסי המתקיים בגבולות המערביים של המעצמה. מדובר בתרגיל בסדר גודל יוצא דופן: כ-100 אלף חיילים רוסים משתתפים בתרגיל המתקיים עשרות קילומטרים בודדים מהגבול המערבי של רוסיה במה שמכונה ברוסיה כ"משחקי מלחמה גדולים".

כתגובה לתרגיל, אלפי טנקים אמריקניים הוצבו בפולין ל"סיבוב צבאי". הטנקים, מסוג אברמס M1, הגיעו ונועדו בעיקר להעביר מסר ברור – אל תנסו אותנו. "אנשים מודאגים שמדובר בסוס טרויאני", אמר מפקד הכוחות האמריקניים באירופה, האלוף בן הודג'ס. "הם אומרים שהם רק מתרגלים, ואז פתאום כל כוחות הצבא נמצאים בגבול". למרות האמירות המדאיגות, הודג'ס מדגיש שסביר להניח שמדובר בתרגיל בלבד, אך הם נוקטים בכל אמצעי הזהירות.

המתיחות הרוסית-אמריקנית נמצאת בימים אלה בשיא שלא זכור מאז סיום המלחמה הקרה. בעוד המעצמות משתפות פעולה לכאורה כנגד האיום המשותף מקוריאה הצפונית, במזרח התיכון החיכוך ביניהן הוא יום-יומי. יש הטוענים שההכרזה על הצבת הכוחות האמריקניים בארץ, כפי שפורסם אמש, היא לא מקרית ומהווה למעשה מענה להתבססות הרוסית החזקה בסוריה לצד ממשל אסד. אז האם המתיחות הקרה תתפתח למלחמה בין שתי המעצמות החזקות בעולם? ההיסטוריה אומרת שטנקים בגבול פולין הם לא סימן טוב, אבל נקווה לשקט.