בסרטון שהופץ אמש (ראשון) ברשתות החברתיות נקלט מה שנראה כמו לא פחות מאשר ריקוד בין נגמ"ש ובין טנק. ככה זה כששני הכלים הקרביים חגים במעגל אחד סביב השני ואף אחד מהצדדים לא פותח באש על יריבו.

הסרטון שאורכו כשתי דקות צולם מכלי טיס בלתי מאויש, ככל הנראה באיזור הקרבות במחוז אידליב שבסוריה. רואים בו טנק מסוג T-72 של צבא אסד הסורי ומולו נגמ"ש של המורדים מסוג ACV-15 שסופק להם על ידי צבא טורקיה מאחר והם נחשבים נאמנים לשליט הטורקי ארדואן.

לכאורה מדובר בסיטואציה שהיא "לא כוחות" לטובתו של הטנק כמובן, אבל מאחר ומדובר בהתקלות מטווח קרוב במיוחד שני הצדדים אין אפשרות לירות ביריב. זה מה שגרם להם להיכנס לסיטואציה לא הגיונית שבה הם חגים במעגל אחד סביב השני ואותה ניתן לראות אחרי 50 שניות של תיעוד.

תיעוד התקרית:

כך זה נמשך בערך דקה עד שדווקא הטנק נמלט מהמפגש והנגמ"ש הוא שמנגח אותו ורודף אחריו (בדקה השניה של הסרטון). התיעוד מסתיים לפני שמתבררות תוצאות המפגש והמרדף הזה, אך מצבם של המורדים בשדה הקרב בסוריה מחריף. צבא אסד על הקרקע וחיל האוויר הרוסי המסייע לו בשמי סוריה כותשים אותם ללא רחמים.

בימים האחרונים התפרסמו סרטונים ותמונות המתעדים את אנשיו של אסד כשהם מתעללים בגופות חיילים טורקים, שסופגים אבידות קשות ושוקעים בבוץ הסורי ככל שעוברים הימים.