כיפת ברזל, חוד חנית בלחימה האוטומטית (צילום: חדשות 2)
הדיווח לא מטריד את החברות: "חדשות ישנות" | צילום: חדשות 2

האקרים פרצו למערכות מחשב של החברות הביטחוניות הישראליות אלישרא, תע"א ורפא"ל, וגנבו חומרים רגישים הקשורים למערכת "כיפת ברזל" בשנים 2011-2012 - כך דיווח לאחרונה הבלוג "krebs on security".

לפי הדיווח, המתבסס גם על מידע מחברת Cyber Engineering Services, הפריצות אירעו בין ה-10 באוקטובר 2011 ל-13 באוגוסט 2012 והן ממחישות את הסכנה בתקיפות סייבר ובאבטחת מידע.

הבלוג מציין כי נגנבו "כמויות גדולות מאוד" של מסמכים הקשורים לא רק לכיפת ברזל אלא רק למערך ההגנה מפני טילים ארוכי טווח "החץ", רכבים צבאיים לא מאוישים (UAV), טילים בליסטיים ומערכות טכנולוגיות אחרות הנמצאות בפיתוח.

ג'וסף דריזל, מייסד CyberESI, ציין כי ככל הנראה מדובר בהאקרים סינים שחיפשו חומרים הקשורים למערכת כיפת ברזל. הוא הוסיף שבין החומרים שנגנבו נמצא גם מסמך בן כ-900 עמודים על פרויקט "החץ 3" ובו סכמות ופרטים טכניים על טיל היירוט המתקדם.

לדבריו, נגנבו יותר מ-700 קבצים בגודל כולל של 762 מגה לפחות. עוד נטען כי ההאקרים גנבו והעתיקו מיילים של מנהלים בכירים באלישרא, כולל המנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיות ראשי.

בבלוג מציינים כי ברפא"ל ואלישרא לא הגיבו לפניותיהם ואילו בתע"א מסרו כי מדובר ב"חדשות ישנות" ושננקטו צעדים מתאימים כדי למנוע פריצות דומות בעתיד.

מהתעשייה האווירית נמסר: "בהמשך לפרסומים כי הידיעות על זליגת מידע רגיש אינן נכונות. הפרסומים מתייחסים לנסיון חדירה לרשת האינטרנט האזרחית והלא מסווגת בחברה שאירעה כביכול לפני מספר שנים. מערכות ההגנה על המידע של התעשייה האווירית פועלות בהתאם לדרישות קפדניות ביותר וגם במקרה זה הוכחה יעילותן".