אחרי כמעט שמונה שנים של שרות צבאי, הכלבה הוותיקה ביותר בבסיס חיל האוויר האמריקאי באלסקה "פושטת את המדים" ובקרוב גם תהפוך לחיית מחמד של מישהו. "היא החברה הטובה ביותר שלי", אמר עליה סמ"ר כריסטופר בנט, מי שהיה המפעיל האחרון של הכלבה קימבה, שאגב לאורך השרות היו לה לא פחות משמונה מפעילים שונים.

קימבה, כלבה מסוג רועה בלגי "מלינואה" בת 11 שרתה ביחידת האבטחה של בסיס כנף 673 באלסקה שאחראית על שרותי לוגיסטיקה ורפואה לחיל האוויר האמריקאי ולצבא ארה"ב. במהלך הקריירה שלה בשרות הצבאי השתתפה בסיורים קרקעיים רבים סביב הבסיס וסייעה למנוע חדירות לכנף.

בחיל האוויר האמריקאי יודעים לספר שהיא גם עברה בהצלחה את מערכת הסינון הנוקשה שם כלבים רבים נכשלו לפניה. קימבה סיימה את ההכשרה שלה עוד בשנת 2011 בבסיס לקלנד שבטקסס. מסך של 2,500 כלבים שמתחילים את המיונים בכל שנה רק 750 נכנסים לתוכנית ההכשרה הקפדנית. גם מאלה, לפחות רבע לא מצליחים לסיים את ההכשרה ולהשתבץ ליחידות מבצעיות.


לרגל אירוע הפרישה שלה ביום שישי האחרון, הגיעו למעלה מ-500 מאנשי צוות הבסיס. יש האומרים שלא מעט דמעות ירדו שם אחרי שהבינו שקימבה כבר לא תשתתף באבטחה שלהם. לוטננט קולונל ריצ'ארד זיגלר, מפקד כנף 673, סיפר שקימה הייתה "הכלבה האהובה עלי" ואף העביר מסר לשאר הכלבים כשאמר "כולכם תקבלו הזדמנות שווה".

בסוג של הומור הוסיף מפקד הכנף: "אולי עכשיו היא לא מבינה מה קורה. אבל מי יודע, אולי עוד כמה שנים היא תספר על השרות הצבאי שלה. היא הולכת לבית טוב". קימבה תהפוך לחיית המחמד בבית משפחתו של סרן לוק ראסטד, קצין בכנף שביקש לאמץ אותה. "רציתי להחזיר לה ולהעניק לה כמו שהיא נתנה מעצמה", אמר סרן ראסטד בטקס הפרישה.