בתיעוד שמופץ בשעות האחרונות (שלישי) ברשתות החברתיות, נראה מה שעל פי הדיווחים הוא מסוק קרב Mi-17 של צבא סוריה שהופל בידי כוחות מצבא טורקיה, בקרבות באזור העיר אידליב.

בסרטון נראה המסוק בוער, ככל הנראה מפגיעת טיל או רקטה, מנסה להתייצב כשהרוטור שלו ממשיך להסתובב אך אז מאבד גובה בדרך להתרסקות, כשבין לבין הוא הופך לכדור אש. בשלב זה לא דווח מה עלה בגורלם של אנשי הצוות אך על פי דיווחים לא מאומתים ברשתות החברתיות בסוריה שניהם נהרגו.

לתקרית עליה מדווחים בשעות האחרונות, קדמו דיווחים על הריגתם של חמישה חיילים טורקים והודעה טורקית לפיה הותקפו בתגובה כ-101 מטרות סוריות ברחבי המדינה.

הלחימה בסוריה הולכת ומסלימה בימים האחרונים ופועלים שם מגוון של כוחות, הן של צבא סוריה, מורדים, כוחות מצבאות רוסיה, טורקיה וארה"ב כשבימים האחרונים דווח על מגעים בין ולדימיר פוטין לרג'יפ ארדואן כדי להגיע להבנות בעניין העימות באזורי אידליב וחאלב. ארדואן פלש במקור לסוריה להילחם בכורדים אך כעת נמצא בעימות מול צבאות רוסיה וסוריה.

ה-17-MI הרוסי הוא מסוק תובלת סער ותיק אבל חזק ואמין מאוד. "סוס עבודה" שביכולתו לשאת בין 24 ל-36 לוחמים על ציודם או 12 אלונקות עם פצועים. הוא מגיע לטווח של כ-800 ק"מ ולמהירות של כ-260 קמ"ש.