תקרית חמורה מלפני כשנה וחצי נידונה לאחרונה בבית הדין הצבאי. חיילת בדרגת טוראית שובצה בזמנו לתורנות שמירה יחד עם קצין זוטר, שהיה אחראי מתוקף תפקידו על סידורי השמירה בבסיס.

השניים יצאו לסיור ובמהלכו הקצין פנה לפתע לחיילת ואמר לה: "האהבה כואבת". לאחר מכן עצר את הג'יפ בו נהג, שאל אותה: "זוכרת מה אמרתי?" ונשך אותה באוזן שמאל. החיילת נותרה המומה מהתנהגות הקצין. אחר כך צעקה עליו: "מה אתה עושה", תגובה ממנה נבהל המפקד.

החיילת לא הסתפקה בכך, לקחה את מכשיר הקשר וקראה לעזרה מהחמ"ל: "הצילו". למרות זאת הקצין המשיך בשלו. הוא עצר את הג'יפ בתצפית, התקרב לחיילת ונישק אותה באוזן. היא צעקה עליו: "תפסיק עם הנשיקות", אך הוא המשיך במעשיו, ניסה לחבק אותה, היטה את ראשה אליו וניסה לנשק אותה בפיה.

החיילת התעשתה והדפה אותו מעליה. היא ביקשה מהקצין לשוב לבסיס. מיד לאחר הסיור עדכנה את מפקדיה במקרה והגישה תלונה במצ"ח. לחוקרים סיפרה כי קודם לאירוע החמור הזה הקצין נהג לזרוק לעברה מחמאות כמו "איזה יפה את", ו-"את הכי יפה בבסיס".

על מה שקרה בסיור עצמו אמרה החיילת לחוקרים: "הייתי המומה ממה שהוא עשה לי. לא הבנתי מה הוא רוצה ממני בכלל. במשך כל הסיור ביקשתי ממנו להחזיר אותי בחזרה לחמ"ל אבל הוא כל הזמן אמר: 'עוד שתי דקות'".

"כפה עצמו על המתלוננת תוך כדי משימה צבאית"

הקצין עצמו לא הכחיש בחקירתו את טענותיה של החיילת המתלוננת. הפרקליטות הצבאית הגישה נגדו כתב אישום לבית הדין הצבאי, בגין עבירות של מעשה מגונה והתנהגות בלתי הולמת.

שופטי בית הדין הצבאי ציינו בגזר הדין, כי הנאשם כפה עצמו על המתלוננת תוך כדי משימה צבאית, כשהיא מתנגדת ודורשת ממנו לחדול ממעשיו.

במהלך המשפט הקצין חתם על הסדר טיעון עם התביעה. הוא הביע צער וחרטה על מעשיו וטען כי חש בושה על שפגע במתלוננת.

בגזר הדין הסבירו השופטים כי החליטו להתחשב בכך שהקצין לקח אחריות על מעשיו וגזרו עליו 45 ימי מאסר שירוצו בעבודות שירות בלבד, ארבעה חודשי מאסר על תנאי, פיצוי של 3,000 שקל למתלוננת והורדה לדרגת טוראי, שהיא למעשה הדחה מתפקידו.