התמונה שמעוררת עניין (צילום: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Images)
איש שירות חשאי עם נשק ייחודי | צילום: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Images

המהומות שפרצו בארה"ב הביאו איתן כוחות ביטחון רבים שנכנסו למרכזי הערים הגדולות כדי לנסות ולהשליט סדר. כתוצאה מכך תועדו לא מעט מראות נדירים של יחידות ואמצעי לחימה שאותם לא רגילים לראות באמצע העיר באמצע היום, אלא אם כן אתם במזרח התיכון.

אחת התמונות הבולטות היא של איש שירות חשאי השייך לכוחות ההגנה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. אותו סוכן תועד חמוש ברובה צלפים ענק, בתמונות שהפכו ויראליות ברחבי העולם.

אז מהו אותו נשק ייחודי שעורר סקרנות רבה ברשת? מדובר ברובה צלפים בריחי מתוצרת חברה בריטית. זו מגדירה אותו ככזה המאפשר "דיוק קיצוני". הטווח היעיל שלו על פי הנתונים עולה על 900 מטר.

עוד ניתן לראות שהוא מצויד בכוונת טלסקופית ייחודית. מחישוב גס של עלויות הכווונת בה מצויד הנשק, מערכת הצלפים ומשתיק הקול שעל קנה הרובה בתמונה, מגיעים בקלות לאזור ה-13 אלף דולר ליחידה, לא כולל התאמות שמבקשים בדרך כלל גורמים כמו השירות החשאי.

לא ברור מדוע הצלפים של השירות החשאי התקדמו ברחוב במקביל לתנועה של הנשיא לכיוון כנסייה מקומית, שם נשא דברים כשבדרך כלל הם מתמקמים באזור הבית הלבן ובנקודות שולטות, דרכן עוברת שיירת הנשיא או כל תנועה אחרת שלו.