עם הפרסומים ברחבי העולם על חשיפת טנק האברמס החדש שנחשב לטנק הטוב בעולם, סוכנות הידיעות הרוסית TASS פרסמה דיווח לפיו הדגם החדש של טילי הקורנט Kornet-EM מסוגל "להשמיד" הטנק של צבא ארה"ב.

את הדיווח יש לקחת בעירבון מוגבל נוכח המתיחות המוכרת בין הצדדים. בדיווח של סוכנות הידיעות הרוסית ישנה גם התייחסות למערכת "מעיל רוח" הישראלית המותקנת, על פי פרסומים, בטנקי האברמס החדשים.

לטענתם, על פי מקור בתעשיות הבטחוניות של ישראל, "מעיל רוח היא המערכת שהוכיחה את עצמה באפקטיביות גבוהה מול שיגור בודד של טילים נגד טנקים (נ"ט) ו-RPG", אך הרוסים ייחסו לאותו גורם גם אמירה לפיה: "אין למערכת היכולת להתמודד עם הגרסאות המעודכנות של טילי הנ"ט הרוסים אם משוגרים שתיים ויותר בחלון זמן מאוד קצר".

לא ברור עד כמה הטענות של הרוסים מבוססות וגם עיתוי הפרסום שמגיע ימים ספורים אחרי חשיפת הטנק האמריקאי החדש עם המערכת הישראלית, מעורר תהיות.

חברת "רפאל", נחשבת ליחידה שהצליחה לייצר מערכות הגנה מסוג זה שגם הוכיחו את עצמן בשדה הקרב. דגם הטנק החדש מאפשר הפעלה של מערכות אלקטרוניות מבלי להניע את המנוע הראשי והרועש, מצויד במערכות תקשורת חדישות ולטענת האמריקאים גם מערכת בקרת אש משופרת.

טילי קורנט זכורים משני אירועים בולטים לאחרונה, הירי לעבר אוטובוס החיילים בעוטף עזה בו נפצע חייל צה"ל באורח קשה ורצח משה פדר ז"ל בעוטף עזה במהלך סבב הלחימה "גן סגור" בחודש מאי 2019.