לא רק נשיא רוסיה בדרכו לאזור, נראה שגם משלוח חדש עושה דרכו למזרח התיכון. ברשת הופצו תמונות של מה שמדווח בשעות האחרונות בתקשורת הערבית כמשלוח טנקים חדש מרוסיה לצבא סוריה.

מהדיווח עולה שהצי הרוסי העביר טנקים חדשים לנמל טרטוס שבסוריה, שמשמש את הכוחות הרוסים במדינה המסייעים לצבא אסד.

את הציוד מעבירה ספינת נחיתה בשם "הקיסר קוניקוב" מחטיבה 197, כלי שיט שאורכו כ-112 מטרים. מאז 2015 היא תועדה מספר פעמים מעבירה ציוד צבאי ונשק לסוריה, כשהיא מסוגלת לשאת למעלה מ-300 חיילים על ציודם, 12 טנקים ועוד מספר כלים משוריינים. ההערכה היא שאין עליה חיילים רוסים. 

כעת ההערכות הן שהיא מעבירה טנקים וכלים משוריינים שהרוסים מכרו לצבא הסורי כחלק משדרוג הכוחות, בניית הצבא מחדש והקרבות לסיום מלחמת האזרחים במדינה.

רוסיה פועלת רבות לסייע לצבא הסורי והמערכה שהם מנהלים בצפון המדינה. בימים האחרונים יצא חיל האוויר הרוסי לסדרה חריגה בהיקפה של תקיפות כדי לסייע לכוחות שמתקדמים ביבשה. לטענת המורדים רק באזור חלב נרשמו כמה עשרות תקיפות ביממה אחת.

כמו כן, צבא סוריה מסתמך משמעותית על הסיוע הרוסי כולל ציוד חדש שזורם באופן כמעט חופשי בין המדינות. במיוחד מדובר על תחמושת לרובי סער, מקלעים, פצמ"רים, פגזים וגם טנקים ונגמ"שים רבים, שהצבא הסורי קיבל במקום הכמות האדירה שאיבד אחרי שנות לחימה רבות.