הבנות האוסטריות שהצטרפו לדאעש (צילום: יורופיקס)
סמרה (משמאל) וסבינה (מימין) - כעת לוחמות בקרבות בסוריה | צילום: יורופיקס

הנהירה מאירופה ללחימה בשורות דאעש נמשכת: הפעם, מדובר בחשש מגל שמתפרץ בקרב בני הנוער באוסטריה. לפני מספר שבועות, שתי נערות אוסטריות ברחו מביתן לסוריה והצטרפו לדאעש. הבנות הן סמרה קסינוביק בת ה-16 וחברתה סבינה סלימוביק בת ה-15 שזמן קצר לאחר שנעלמו במפתיע, פרסמו ברשת תמונות שלהן כאשר הן אוחזות ברובי קלאצ'ניקוב ומוקפות בגברים חמושים. התמונות לא הותירו ספק – השתיים טסו מאוסטריה לטורקיה ומשם חצו את הגבול לסוריה.

כעת, המשטרה האוסטרית חוששת שהשתיים הציתו ניצוץ בסביבתן ושבעקבותן עוד בני נוער מקומיים יעזבו הכל לטובת הצטרפות לדאעש. החשש ספציפית כעת הוא באשר לגורלן של שתי נערות נוספות שלפני מספר שבועות נצפו כשהן מפיצות ברחובות וינה רעיונות מוסלמים קיצוניים וקוראות למלחמת קודש. השתיים, כך מאשר משרד הפנים האוסטרי, טסו לטורקיה ועברו את הגבול, ככל הנראה, לסוריה.

הבנות האוסטריות שהצטרפו לדאעש (צילום: twitter)
קשה להאמין שאלו שתי הבנות האוסטריות מהתמונה למעלה | צילום: twitter

השתיים היו אמורות לטוס עם חברה שלישית וסיפרו להוריהן כי בכוונתן לנסוע לחופשה בטורקיה. אמה של החברה השלישית פקפקה בגרסה זו כשראתה שהיא אורזת מטען גדול בהרבה מהצפוי בהתייחס לזמן הנסיעה. הפרטים הידועים כעת הם כי מדובר בשתי בנות בגילאים 14 ו-16 שהוריהן ככל הנראה מגיעים מעירק. המשטרה כעת חוקרת באיזה אופן הושפעו מהרעיונות הקיצוניים והאם מישהו סייע להן בתוכנית שלהן לטוס לסוריה אחרי שביקרו בטורקיה.

אוסטריה ידועה היום כאחת מהיצרניות הגדולות ביותר ללוחמי ג'יהאד על אדמת אירופה. לפני נתונים שמובאים בדיילי מייל הבריטי, 130 אנשים באוסטריה מזוהים היום עם הג'יהאד, יותר מחצי מהאוסטרים כיום מגיעים במקור מאזור הקווקז שלתושביו יש אישור גורף להגר לאוסטריה. באשר לדאעש, ידוע כי הארגון ניזון באופן משמעותי מצעירים אירופאים שבורחים לסוריה כדי להילחם, לצבור ניסיון מבצעי ולחזור כתאים רדומים של הארגון במדינותיהם. ביממה האחרונה, הנשיא ברק אובמה הגדיר את הארגון כ"סרטן" ואופן הלחימה בארגון עוד מוגדר בגדר חידה. ישראל לא נעלמת מרשימת היעדים של הארגון שהשתלט כבר על שטחים נרחבים בעירק ובסוריה. לפני מספר ימים פרסמנו כתבה אודות צעירים ערבים מישראל אשר הצטרפו גם הם לארגון, סביר להניח שעם חזרתם ארצה, ישראל תידרש להתמודד גם עם האיום שהם מהווים כלפי אזרחיה.

>> הגולם קם על יוצרו: "ארה"ב הקימה את דאעש, ישראל את חמאס"