בבית הדין הצבאי נידון לאחרונה עניין חמור של חייל בן 21 שטרם גיוסו הצהיר בפני הגורמים הרלוונטיים בלשכת הגיוס: "אין לי שום קשר עם ההורים שלי. אני לבד". גם לאחר גיוסו לצבא הצהיר שוב שהוא חייל בודד ועל סמך הצהרתו, גורמי הת"ש הכירו בו כחייל בודד ועקב כך קיבל הטבות שונות המגיעות למי שמוגדר ככזה.

לאורך שירותו קיבל כ-6,000 שקל מקופת הצבא, בין השאר השתתפות בשכר דירה, תלושים לחג ותוספת משמעותית למשכורת הצבאית. לפני כמה חודשים, נודע לגורמי ת"ש ביחידה בה משרת הלוחם שהוא בכלל לא חייל בודד כפי שטען ושהוא דווקא כן בקשר עם בני משפחתו.

העניין הועבר לטיפול חוקרי מצ"ח. החייל נחקר באזהרה, הודה בחשדות נגדו והביע צער על מעשיו. הפרקליטות הצבאית הגישה נגדו כתב אישום לבית הדין הצבאי, בגין עבירה של מסירת ידיעות כוזבות.

במהלך המשפט, הסנגוריה הצבאית שייצגה את החייל חתמה על הסדר טיעון מקל ביותר עם התביעה, לפיו לא ייגזר עליו עונש מאסר בפועל אלא רק קנס ופיצוי לצבא. מפקדיו מסרו חוות דעת לפיה למרות הפרשה, מדובר בחייל מצטיין.

השופטים התחשבו בנסיבות חייו של החייל, בתרומתו ליחידה ובמוטיבציה שגילה להמשך שירותו הצבאי והחליטו לאמץ את הסדר הטיעון שנחתם בין הצדדים, תוך שהם מציינים שהוא קל יחסית לאור המקרה החמור.

הם גזרו על החייל חודשיים מאסר על תנאי, פיצוי של 1,962 שקל לקופת הצבא וכן קנס של 1,000 שקל.