בבסיס צה"ל "סיירים" שבדרום הארץ, נחנך הסופרמרקט הצבאי הראשון, המופעל כולו על ידי חיילים, מנוהל על ידי אשת קבע ומשרת את החיילים והסגל המוצבים בבסיס. מדובר בסופרמרקט "כוורת" רשת החנויות של יחד למען החייל (לשעבר האגודה למען החייל), ואם יזכה להצלחה, אומרים ברשת כי בכוונתם לפתוח סניפים נוספים.

בסיס סיירים נבחר כפיילוט בשל גודלו, לאחר שפעלה בו עד היום חנות נוחות קטנה, בדומה ל-300 נקודות המכירה שמפעילה הרשת בבסיסי צה"ל השונים. זאת לצד אתר האינטרנט, המאפשר לחברים ובני משפחה לשלוח חבילות, אותם אוספים החיילים בנקודת המכירה בבסיס.

את חנות הסופרמרקט החדשה, יתפעלו עשרה חיילים המשרתים בבסיס, חלקם מצוות החנות הקודמת. "החיילים המועסקים בסניף רוכשים לעצמם מקצוע, שיאפשר להם בעתיד להשתלב בענף הקמעונאות", התייחס לכך מנכ"ל כוורת צביקה גולדנברג.

הסופר יציע מגוון גדול יותר של מוצרי מזון וגם בגדי ספורט, מוצרי טואלטיקה, אביזרי סלולר ועוד. לדוגמה, במבה באריזת 80 גרם תעלה 3 וחצי שקלים, שתי פחיות קולה בחמישה שקלים ותחליב רחצה פינוק ניתן לרכוש במחיר של 8 שקלים.

ברשת מציינים שכל ההכנסות מועברות לרווחת החיילים, כשבין הדוגמאות לפרויקטים האחרונים, מונים שם את פתיחתה של חנות חדשה במתחם הטירונים בבסיס עובדה, ואת חידוש ושדרוג מתחם הרווחה שבבית הספר למ"כים.

"מדובר בפיילוט ראשון שהצלחתו תוביל בעתיד לפתיחת חנויות נוספות בפורמט שרות עצמי מסוג זה", מתייחס מנכ"ל רשת כוורת לפתיחת הסופרמרקט הראשון מוסיף כי: "בחנויות אלו נוכל להנגיש, במיוחד לחיילים המשרתים במקומות מרוחקים, מגוון מוצרים גדול יותר, שלהם חיילים זקוקים ושאותם אוהבים".

Food Truck (צילום: יח"צ כוורת)
יורחב בקרוב. שירות משאיות האוכל | צילום: יח"צ כוורת

בנוסף, מרחיבה רשת כוורת את שירות משאית האוכל FOOD TRUCK שמגיעה פעמיים בשבוע לבסיסים הקטנים והמוצבים. השירות מציע ארוחות המבורגר, בשר או טבעוני, כמו גם "צ'יקן" הנצלים במקום, לצד צ'יפס במחירים של בין 35-45 שקלים כולל שתייה.

כיום פועל השירות בחטמ"ר שומרון, אפרים ומנשה, בגזרת תל ערד וגבול לבנון. במהלך חודש אוגוסט, הוא צפוי להתרחב גם לגזרת עוטף עזה. בהמשך, מתכננים להפעיל רכב נוסף חלבי בו ימכרו פיצות, פסטות, קפה ועוד. "החיילים מתכננים את ארוחותיהם בהתאם למועדי ביקור המשאית בבסיסים", טוען מנכ"ל הרשת, "לכן, הרחבנו את השירות לחיילים הלוחמים גם בשאר גזרות איו"ש ולאורך גבולות המדינה".