מפקד בית הספר לנהיגה בבה"ד 6 סגן אלוף דן שרוני, חשוד בצילום עשרות חיילות בעירום כאשר על פי החשד התקין מצלמות נסתרות בחדרי השירותים ובמגוריהן. מצ"ח פתחו בחקירה לפני כשלושה שבועות בעקבות תלונות רבות של חיילות ששירתו בבסיס ונחרדו לגלות שתיעד אותם בעירום במשך תקופה ארוכה.

מדובר נכון לעכשיו במעל 30 מקרים שבהם תיעד על פי החשד חיילות בעירום. סא"ל שרוני אב לשלושה ילדים בן 39 ממודיעין נעצר לפני כשלושה שבועות על ידי חוקרי מצ"ח שגבו עדויות רבות של חיילות ואתרו חלק מהמצלמות שהוסתרו בחדרי השירותים שלהן. על פי החשד הוא עשה זאת במשך חמש שנים ומדובר במאות חיילות שתועדו על ידו.

אחת החיילות ששימשה כראש לשכתו והייתה מ"כית בחיל הלוגיסטיקה, סמל ט' פרסמה פוסט באינסטגרם בו חשפה את מעלליו של מפקדה. היא החליטה לשבור שתיקה ולספר את מה שאירע לה ולחיילות אחרות בבסיס.

הפוסט שפרסמה החיילת:

 

לדבריה, שרוני היה עבורה כמו אבא, חבר ואדם כנה עד שגילתה את מעשיו החמורים.

"אני לא מסוגלת לשתוק במיוחד כשמדובר בבן אדם בכיר במערכת כזו משמעותית. לפני כחודש בן בחר להכניס אותי לבידוד בבסיס בחדר שלו. למה בחדר שלו? ... כשנכנסתי לחדר של דן נתקלתי במספר מטענים מחוברים לשקעים וקיבלתי הוראה מפורשת ממנו לא להוציא אף אחד מהמטענים האלו, בדיעבד התגלה שהכול היה מרושת במצלמות: מצלמה מול המיטה, מצלמה במקלחת, מצלמה בשירותים ועוד כל מיני מקומות שרק סוטי מין יכולים לחשוב עליהם", כתבה סמל ט'.

לדבריה, המצלמה שידרה 24/7 כשהיא מתלבשת, מתקלחת, מנגבת עצמה ואפילו כשהיא ישנה. "הוא תוך כדי מנהל איתי שיחות האם נעים לי להתקלח במקלחת שלו", כתתה ט'. לטענתה, בנות אחרות סיפרו על פריצה לטלפון האישי שלהן והתקנת מצלמות בחדרי השירותים, בחדריהן.

"בטחתי בדן ושמתי את השירות הצבאי שלי בידיו והוא בתמורה החריב לי אותו אז תודה לך סא"ל דן שרוני על הטראומה שתלווה אותי שנים רבות", סיכמה החיילת את הפוסט.

חוקרי מצ"ח גבו עדויות נוספות מחיילות ששירתו בבסיס והיו המומות ממעשיו של סא"ל שרוני שכן לא ידעו כמובן על המצלמות שעל פי החשד התקין בתאי השירותים ובמגורי הבנות.

מעצרו של סא"ל שרוני הוארך כמה פעמים בבית הדין הצבאי והיום הותר לפרסם את שמו. הפרשה נחשפה על ידי כתב 'מעריב' טל לב רם.

ל-mako נודע כי בפרקליטות הצבאית אמורים להגיש במהלך הימים הקרובים כתב אישום חמור מאוד נגד סא"ל שרוני בגין עבירות של הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות ועוד.