ה- FBI פתח במצוד אחרי המשתתפים במהומות בגבעת הקפיטול ובאתר הרשמי הופצו תמונות של כמה מהם עם בקשת מידע.

חלקם זוהו מאז האירוע ובהם מספר דמויות מפתיעות, כולל לא פחות מאשר קצין בכיר לשעבר בחיל האוויר האמריקאי, מעוטר ובעל ניסיון קרבי, שתועד באולם הראשי לבוש מגן גוף וקסדה כשעל גופו גם מה שנראה כמו אזיקונים לקשירת ידי עצורים.

לוטננט קולונל (מקביל לסא"ל) בדימוס, לארי רנדל ברוק ג'וניור, מחיל האוויר האמריקאי, זוהה כאחד מהאנשים הבולטים במהומות. בסרטונים שהופצו הוא נראה לבוש בציוד טקטי, מגן גוף ועוד.

תחילה תועד כשפניו מוסתרות על ידי מסכה. בהמשך הוא כבר נראה מסתובב בבניין בפנים גלויות, מה שהביא לזיהוי שלו ברשתות החברתיות ובתקשורת. העובדה שנשא על בגדיו את סמל הטייסת כמו גם סמלים אחרים המזוהים עם יחידות חיל האוויר, הקלו על הזיהוי שלו. הערכה היא שייעצר בימים הקרובים.

ברוק סיים את האקדמיה של חיל האוויר האמריקאי ב-1989, בין השאר היה מוביל טיסה ובעל תפקידים אחרים בטייסת הקרב 706. מדובר בקצין מעוטר שבמהלך השירות שלו פעל בעיראק, אפגניסטן ומדינות נוספות. בין השאר עוטר בשלוש מדליות ה"הישג אווירי" ועוד שש מדליות חיל האוויר.

המהומות בוושינגטון והבכיר לשעבר (צילום: Win McNamee, GettyImages)
הקצין הבכיר לשעבר (מוקף בעיגול) במהומות בארה"ב | צילום: Win McNamee, GettyImages

בארה"ב התפרסמו ציטוטים המיוחסים לו בתגובה לאחד מכלי התקשורת בהם אמר ברוק: "לא הייתי שותף להרס, הגעתי להפגין כי הנשיא טראמפ ביקש וברגע שהבנתי את ממדי ההרס עזבתי את המקום".

על האזיקונים שהחזיק ונועדו על פי החשד לקשור ידיים של מי שיתנגד לו ולחבריו אמר: "מצאתי אותם ובכנות הרמתי אותם בלי מטרה ושכחתי מזה. אני מצטער שהרמתי אותם".

נראה כי דבריו הם הגנה למה שעתיד לבוא. מכריו שסייעו לחשוף אותו כולל בני משפחתו טענו שבשנים האחרונות העמדות שלו הקצינו ושהוא הפך לתומך קיצוני של הנשיא היוצא טראמפ. היו גם האשמות בדבר היותו תומך העליונות הלבנה, אותן הוא הכחיש.

חיל האוויר האמריקאי מיהר להתנער מהאיש ולפרסם כי: "ברוק אינו קצין פעיל בחיל האוויר מאז שנת 2014, כאזרח פרטי הוא אינו נמצא באחריות של החיל".

לא מדובר בבוגר היחיד של חיל האוויר האמריקאי שמעורב באירוע. מפגינה שפרצה לבניין ונהרגה לעיני המצלמות, בסרטון ששרף את הרשתות, אחרי שנורתה על ידי מאבטח בכניסה לאולם ההצבעות, היא אשלי בביט (35) ששרתה בחיל האוויר האמריקאי בקבע ומילואים בין 2004 ל-2016. הרוג נוסף, גם כן בוגר חיל האוויר האמריקאי ששירת בעיראק, הוא שוטר בשם בריאן סקניק.