מעשה יפה ומרשים של לוחמים בצה"ל. ביום שישי האחרון הבחינו החיילים מגדוד האיסוף הקרבי 869 בארבעה גורי חתולים שנתקעו על כבל חשמל גבוה אליו טיפסו ושממנו לא יכלו לרדת.

"הבנו שהגורים נמצאים בסכנת מוות ועלולים להתחשמל בכל שנייה", שיחזרו הלוחמים בשיחה עם חבריהם. "היינו חייבים לפעול מהר ולאלתר פתרון, כל שנייה הייתה קריטית. החתולים היו יכולים ליפול מגובה, גם על הראש".

הלוחמים החליטו לנסות לחלץ אותם ופעלו במהירות. "הבאנו מזרונים וכריות מהחדרים, פרסנו אותם מתחת לעמוד החשמל כדי להגן על החתולים למקרה שייפלו מכבל החשמל. הכנו דלי מאולתר והתחלנו לפתות אותם להיכנס פנימה אליו, זו הייתה משימה שדרשה עדינות רבה".

כפי שרואים בסרטון המצורף, אחד הלוחמים עלה על כתפיו של חברו עם מקל שאליו חובר הדלי כדי להגיע לחתולים ולחלץ אותם. "למרבה המזל החתולים נכנסו פנימה לדלי וככה הורדנו אותם למטה בריאים ושלמים ונתנו להם אוכל ומים. היו מחיאות כפיים וקריאות שמחה שהצלנו אותם", סיפרו הלוחמים איך הסתיים האירוע.

לדברי הלוחמים המצב איתו התמודדו בהצלחה הוכיח להם שביכולתם להצליח גם במשימות אחרות ומורכבות לא פחות מאשר להסתוות בשטח, שזו אחת ההתמחויות שלהם בתפקיד. "הוכחנו שיש לנו יכולת אלתור מעולה והכי חשוב שהצלנו את גורי החתולים", סיכמו.