עונש מקל ביותר נגזר לאחרונה בבית הדין הצבאי על חיילת שערקה כעשר שנים מצה"ל, לאחר שיצאה לחופשה מיוחדת ממנה לא חזרה עוד לשירות. מדובר בחיילת שעלתה ארצה כנערה, התגוררה אצל סבא וסבתא שלה, למדה בפנימייה, התגייסה והוכרה כחיילת בודדה.

כפי שהיא מעידה על עצמה, השנה הראשונה שלה כחיילת עברה בסדר, אבל אז החלו הבעיות לצוץ. זה קרה כשאמא שלה הגיעה לישראל, התמכרה לטיפה המרה ונקלעה לחובות כספיים כבדים. החיילת יצאה לחופשה מיוחדת שקיבלה מהצבא, ממנה לא חזרה לשירות. לדבריה, היא נאלצה לערוק מהצבא כדי לטפל באמה ולסייע לה.

"היו פעמים שרציתי להסגיר את עצמי למשטרה הצבאית אבל לא יכולתי בגלל שהייתי צריכה לטפל באמא שלי שהייתה לבד", הסבירה. באחרונה החיילת הרתה, ולפני שתהפוך לאמא החליטה להסגיר עצמה למשטרה הצבאית, כדי להסדיר את ענייניה מול הצבא.

החיילת נחקרה והסבירה שערקה כדי לטפל באמה ולסייע לה להשתקם. בסיום חקירתה, הגישה הפרקליטות הצבאית כתב אישום המייחס לה עבירת עריקות.

במהלך המשפט, החיילת הסבירה בעיניים דומעות לשופטים על מה שעברה במשך עשר השנים וכיצד הצליחה לשקם את חייה. "החלטתי לסיים את הבלגן עם הצבא ולפתוח דף חדש, לא רוצה שיחפשו אותי", ציינה.

השופטים שדנו בתיק החליטו לגזור על החיילת עונש מקל מאוד: קנס של 1,000 שקל שישולם בעשרה תשלומים ולהימנע מהרשעתה, כדי שלא ידבק בה עבר פלילי.

"לא בכל יום נשמע בפני בית הדין סיפור חיים מורכב וחריג כל כך עבור בחורה צעירה שנדרשת להתמודד עם קשיים מבית אל מול חובה בשירות הצבאי". נימקו השופטים את גזר הדין. "יש לקוות כי בכך תם פרק זה בחייה של הנאשמת ומכאן האפשרות להמשיך את דרכה ללא החתמה פלילית", סיכמו.

יצוין כי אין לשופטים אפשרות לפטור את החיילת ללא שום ענישה והקנס נחשב למינימלי.