לפני כשנתיים, ביקש חייל צה"ל מחברו להפיץ תמונות עירום של חברתו לשעבר החיילת, אותן שלחה לו כשהיו בזוגיות, כנקמה על כך שנפרדה ממנו. חברו הסכים, שלח 7 תמונות בקבוצת וואטסאפ בעלת תוכן מיני והפיץ במקביל את פרופיל הפייסבוק של החיילת. זמן קצר לאחר מכן הוא מחק את כל תמונותיה ואת כל התכתובות שלו עם חברי קבוצת הוואטסאפ.

כעבור כמה ימים, נחרדה החיילת לגלות שתמונותיה בעירום הופצו יחד עם פרופיל הפייסבוק שלה. בתגובה, היא הגישה תלונה במצ"ח נגד האקס שלה. "אדם שאני לא מכירה יצר עמי קשר וסיפר שהתמונות שלי בעירום מופצות בקבוצת וואטסאפ", סיפרה החיילת לחוקרי מצ"ח, "הייתי בהלם. פחדתי שזה יגיע להורים שלי ולחברים הקרובים".

בעקבות תלונתה, חוקרי מצ"ח עצרו לחקירה את חברה לשעבר ומאוחר יותר גם את חברו, שהפיץ לבקשתו את תמונותיה. מפיץ התמונות הודה כי חברו ביקש ממנו לעשות זאת כדי לנקום בחברתו שעזבה אותו. בין שני החיילים המעורבים נערך עימות בחדר החקירות בו הופלל החבר לשעבר כמי שהעביר את התמונות וביקש ממנו להפיץ אותן.

הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום נגד מפיץ התמונות, שהביע חרטה על מעשיו, בגין עבירה של הטרדה מינית ושיבוש הליכי משפט (מחיקת התמונות וההודעות ששלח מהטלפון הנייד שלו). החייל שנקם בחברתו והעביר לחברו את תמונות העירום, הספיק לעזוב את הארץ וכך חמק בינתיים מהעמדה לדין.

בעדותה בבית הדין הצבאי, סיפרה המתלוננת כי עד היום היא מקבלת פניות מגברים וכי היא לא התאוששה מהמקרה למרות הזמן שעבר. החייל שהפיץ את התמונות טען כי לא התכוון לפגוע במתלוננת ועשה זאת כדי לרצות את חברו.

שופטי בית הדין הצבאי קבעו כי מעשיו חמורים, גזרו על החייל שהפיץ את התמונות ארבעה חודשים וחצי של מאסר בפועל, הורדה לדרגת טוראי ותשלום פיצוי של 6,000 שקל לחיילת.

החייל הגיש באמצעות עורך דינו ערעור על גזר הדין לבית הדין הצבאי לערעורים, בו דרש לגזור עליו מאסר שירוצה בעבודות שירות בבסיס צבאי. "לא ייתכן שמרשי הוא היחיד הנושא בעונש בעוד החשוד המרכזי שוהה בחו"ל. מה עוד שהוא ישמש עד מרכזי נגדו כשזה יחזור לארץ".

התביעה התנגדה ודרשה שהעונש יישאר על כנו. שופטי בית הדין הצבאי החליטו לאחרונה להקל בעונשו של החייל וגזרו עליו חודש וחצי מאסר בפועל, שלושה חודשים נוספים בעבודות שירות ותשלום הפיצוי שיישאר על כנו: 6,000 שקל. החשוד המרכזי שנקם בחברתו לשעבר ועזב את הארץ, עדיין לא עמד למשפט.