בבית הדין הצבאי נידון לאחרונה מקרה חמור באחד מבסיסי צה"ל, שאירע כבר לפני כשנה וחצי. חייל בדרגת רב"ט קיבל לטלפון הנייד שלו סרטון מיני שבו נראית חיילת אחרת יחד עם חברו, חייל גם הוא.

החייל שקיבל את הסרטון, הפיץ אותו ל-26 חיילים ביחידה, אך לא לקח בחשבון שביניהם גם חברותיה של החיילת. החברות עדכנו אותה ועקב כך נפתחה חקירת מצ"ח.

החייל שהפיץ את הסרטון נחקר, הודה ששלח את הסרטון לחבריו ליחידה אבל טען להגנתו שלא ידע שהוא מבצע עבירה פלילית ושכביכול לא הייתה לו מטרה לפגוע בחיילת. בתום החקירה, הגישה הפרקליטות הצבאית כתב אישום נגד מפיץ הסרטון לבית הדין הצבאי בגין עבירה של הטרדה מינית.

בין התביעה הצבאית לסנגורו של החייל הושג הסדר טיעון, לפיו הוא ישלם פיצוי לחיילת, ירצה עונש עבודות שירות ולא יישב בכלא.

השופטים בבית הדין הצבאי שדנו בתיק ציינו בגזר הדין, כי מדובר במקרה חמור ואין להקל במעשיו של החייל. בצעד חריג הם אף קבעו כי הטלפון הנייד ממנו הפיץ החייל את הסרטון הוחרם לצמיתות על ידי הצבא, כשבדרך כלל מוחזר המכשיר בתום החקירה.

יחד עם זאת, החליטו השופטים להתחשב בעובדה שהחייל לקח אחריות על מעשיו ובכך שחסך מהחיילת להעיד בבית המשפט. השופטים החליטו לאמץ את הסדר הטיעון המקל וגזרו על החייל ארבעה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות בבסיס צבאי והוא יפצה את החיילת בסכום של 4,000 שקל.