שלל מלחמה במושב שקף
בעלת הבית טוענת שלא היה לה מושג | צילום: דוברות חטיבת המשטרה

בשבוע שעבר הגיע מידע חם למחלק המודיעין והבילוש במשטרת קרית גת, על אמצעי לחימה המוחזקים בבית במושב שקף שבלכיש, מערבית להר חברון.

החשד הראשוני של הבלשים היה שמדובר בסליק תחמושת שהחביאו עבריינים בעליית גג באחד הבתים במושב, זאת במטרה להשתמש באמצעי לחימה לחיסולי חשבונות.

בלשי קרית גת, מלווים בלוחמי יחידת סמ"ג 5 של משמר הגבול בסיוע יחידת הכלבנים, פשטו שלשום על בית במושב. במהלך החיפוש בעליית הגג, הצליחו השוטרים לאתר מחבוא נשק בתוך ארון לאחסון כלי עבודה. בתוך המחבוא מצאו השוטרים רובה קלצ'ניקוב במצב טוב, מחסניות רבות ומאות כדורים.

השוטרים אספו את הציוד וביקשו מבעלת הדירה, אישה בת 65, להתלוות אליהם לתחנת המשטרה כדי לנפק הסברים על הימצאות הרובה ושאר אמצעי הלחימה שנמצאו בביתה.

שלל מלחמה במושב שקף
הפתעה בעליית הגג | צילום: דוברות חטיבת המשטרה

בעלת הבית שעוכבה לחקירה הייתה די המומה מכמות התחמושת שנמצאה בביתה, ונדרשה על ידי החוקרים לנפק הסברים בעניין. "לא ידעתי שיש לי בעליית הגג בבית רובה ואמצעי לחימה. אני ממש המומה. כל השנים גרתי בבית ולא ראיתי את זה בכלל. ניקיתי את המקום הזה לא פעם אבל לא ראיתי את כל מה שמצאתם. אני בהלם", הסבירה האישה.

לשאלת החוקרים, האם יש לה מושג מאין מצבור הנשק הזה שנמצא בביתה, הסבירה האישה: "בעלי שנפטר לפני כמה שנים נלחם במלחמת יום כיפור. אני מעריכה שהוא הביא משם את הרובה ואת המחסניות והכדורים כשלל והחביא את זה למעלה בגג הבית ומאז זה נשאר שם".

במשטרה נוטים להאמין לגרסת האישה, אבל כמקובל אמצעי הלחימה נשלחו לבדיקה במעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי.