רס"ל אילן גלייב, בלש בתחנת משטרת ערד קיבל לפני כמה ימים הודעה בהולה ממוקד 100 על שריפה שפרצה בבית באחת השכונות בעיר.

הוא מיהר למקום ופגש מחוץ לדירה כבאים שסיפרו לו כי בעלת הדירה לא מאפשרת להם להיכנס. הוא החליט לגשת בעצמו לבעלת הדירה ולהציג לה תעודת שוטר ולדבריו, מאותו רגע הותקף על ידע האישה לה בא לסייע.

"היא קיללה אותי, טלטלה אותי בחולצה וביקשה שאראה לה צו חיפוש", שיחזר גלייב. "הסברתי לה שבאנו לכבות שריפה ולבדוק אם יש אנשים לכודים אבל היא סירבה בתוקף לאפשר לי ולכבאים להיכנס".

לדברי רס"ל גלייב הוא הבחין בעשן המיתמר בחלקו האחורי של הבית והיה לו חשש כבד שיש לכודים, לכן היה עליו לפעול במהירות. "ביקשתי מהאישה שוב להיכנס לתוך הבית. היא החזיקה ביד תינוק אבל המשיכה לקלל ולאחוז בחולצה שלי כדי שלא אכנס".

כאן לדבריו נכנסו לתמונה עשרה כלבים שהיו בדירה. "פתאום היא הורתה לאחד הכלבים שלה לנשוך אותי והוא התנפל עליי ונשך אותי ברגל. שלפתי גז פלפל אבל לא רציתי לרסס כדי לא לפגוע בתינוק. האישה תפסה אותי וקרעה לי את החולצה".

הבלש שהותקף ע
הבלש שהותקף ע"י כלב | צילום: צילום ביתי

"אני באתי במטרה להציל חיי אדם ולא האמנתי שישסעו בי כלב לפגוע בעבודתי ופתאום אני מוצא את עצמי מותקף על ידי אישה וכלב. זו תחושה לא נעימה".

בסופו של דבר גלייב והכבאים נכנסו פנימה לברר שאיש לא נלכד. התברר שאחד מבני הבית הבעיר ניירות וגרם לשריפה שכבר כובתה. רס"ל גלייב קיבל טיפול רפואי בקופת החולים, זריקות, חיסון ואנטיביוטיקה והכלב נלקח להסגר לבדוק האם יש לו כלבת.

בעקבות המקרה האישה נחקרה באזהרה בחשד לתקיפת שוטר והפרעה בעת מילוי תפקידו. האישה, טענה מנגד כי השוטר תקף אותה. "בעלה של האישה ביקש ממני סליחה על מה שעשתה לי ורצה לקנות לי חולצה חדשה. הוא הבין שהיא התנהגה כלפיי בצורה לא נאותה", סיפר גלייב, "כאשר מדובר בחילוץ חיי אדם אין פה הרבה מקום לשיקול דעת ומזל שהמקרה הזה לא נגמר באסון".

עו"ד רוני זביטובסקי המייצג את השוטר שננשך מסר כי הוא שוקל להגיש תביעה אזרחית נגד בעלת הדירה על הנזקים הגופניים שנגרמו לו. "מרשי פעל על פי חוק ובסמכות. היה חשש לכך שבדירה לכודים אנשים והוא פעל במסגרת החוק ובגין הנזקים הגופניים שנגרמו לו כולל נשיכת הכלב וקריעת החולצה, אנחנו שוקלים להגיש תביעה אזרחית".