האירוע
נועה קירל והלהקה הצבאית באירוע | צילום: ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), יח"צ

הלילה (שני) הועבר בשידור חי ברחבי אמריקה ערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF), בו גויסו מיליוני שקלים למען החיילים.

במהלך האירוע, שנערך לראשונה באופן וירטואלי ובסימן "ערב הצדעה לגיבורים", הוצגו סיפורים של חיילים בודדים שבחרו לעלות לישראל ולהתגייס לצה"ל וכן של כמה מקציני צה"ל, ביניהם תא"ל רסאן עליאן, ראש המנהל האזרחי ששירת כמח"ט גולני במהלך מבצע צוק איתן, נפצע בקרב וחזר לפקד על חייליו, וסא"ל אפרת קייקוב, שנבחרה להיות האישה הראשונה שתפקד על גדוד בחיל התותחנים.

את הערב הנחתה השחקנית והדוגמנית מורן אטיאס לצד יו"ר FIDF, פיטר ויינטראוב. הוא כלל הופעות של נועה קירל ועדן אלנה עם להקה צבאית וביצועים של הזמר עידן רייכל.

בארגון ציינו כי למעלה מ-15 מיליון דולר שהם 53 מיליון שקלים גויסו במהלך הלילה והתרומות ממשיכות לזרום. הכספים שגויסו יועברו לרווחת חיילי צה"ל באמצעות מגוון תוכניות FIDF, כגון מלגות לימודים IMPACT! לחיילים מהמערך הלוחם, סיוע כספי לחיילים מעוטי יכולת כלכלית, תמיכה בחיילים בודדים במהלך ולאחר שירותם, סיוע לחיילים הפצועים ולמשפחות השכולות, וכן בניית מתקני רווחה, חינוך ותרבות.

האירוע
סא"ל אפרת קייקוב ומנחת האירוע מורן אטיאס | צילום: ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), יח"צ

"אני מבקש להודות לתומכי הארגון מכל רחבי ארה"ב ומפנמה, המחזקים את חיילי צה"ל האמיצים". בירך ראש הממשלה בנימין נתניהו את תורמי הארגון. הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי אמר: "אין לי מילים כדי להביע את הערכתי לארגון. אני לא חושב שקיים בעולם קשר שכזה, ועל כך אני מודה לכם מקרב לב בשם כל קציני וחיילי צה"ל". עוד השתתפו באירוע גם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין ומנכ"ל FIDF היוצא, אלוף (במיל') מאיר כליפי-אמיר, שיוחלף ע"י סטיבן וויל.

ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF) הוא ארגון ללא מטרת רווח שהוקם בשנת 1981 על ידי ניצולי שואה שהיגרו לאמריקה. הארגון מונה 24 סניפים, מגייס מעל 100 מיליון דולר בשנה ואחראי למיזמים שונים לרווחת החיילים בתחומי החינוך, הרווחה והתשתיות דוגמת מלגות ללימודים אקדמיים, סיוע לחיילים ממשפחות מעוטות יכולת, תמיכה בפצועי צה"ל ובמשפחות השכול, תמיכה בחיילים הבודדים, אימוץ חטיבות וגדודים ובניית תשתיות רווחה וספורט בבסיסי צה"ל השונים.