תיעוד שהועלה ליוטיוב בשעות האחרונות חושף אירוע קשה: מחבל מתאבד של דאע"ש פוצץ את עצמו במהלך ישיבת מפקדים או מסיבת עיתונאים של ארגון צבא סוריה החופשית. האירוע תועד במצלמה, וניתן לשמוע בסרטון את ההתפרצות של המחבל לחדר, וכמו כן גם את קריאות "אללה אכבר" רגע לפני הפיצוץ.

על פי הערכה, האירוע המתועד התרחש בחודש יולי האחרון ורק כעת עלה לרשת, כנראה לאחר שמישהו הצליח להבריח את הקלטת. עוד נטען כי האירוע התרחש בעיר דרעא שבדרום סוריה, שם מתנהלים קרבות קשים. ארגון דאע"ש הצליח להעביר לצד שבשליטת צבא סוריה החופשית מחבל מתאבד שהסתנן עד למפקדה של הארגון בעיר.

נראה כי מדובר בישיבת מפקדים של צבא סוריה החופשית והחזית הצפונית. הקבוצות דנו בהמשך המתקפות שלהן ובשיתוף הפעולה. הישיבה כולה תועדה בווידאו, ובתחילה ניתן לראות דוברים משני הצדדים נושאים נאומים. בשלב הבא ניתן לשמוע דלת נפתחת באלימות ומישהו מתפרץ לחדר. רגע לאחר מכן, ניתן לשמוע את הקריאה של המחבל המתאבד ואז ניתן לראות את ההתפוצצות. אם אכן מדובר באירוע מחודש יולי, תוצאות האירוע היו קטלניות במיוחד: לפחות שבעה מפקדים בכירים נהרגו שם ועוד מספר מפקדים ופעילים נפצעו. כמו כן, נהרגו 20 לוחמים ופעילים של הארגון.


הסרטון לא מסתיים ברגע הפיצוץ, והמצלמה ששרדה תיעדה את החדר מלא העשן וגם את זעקות הפצועים. ככל הנראה, הייתה שם גם מתקפה אחרי המחבל המתאבד, משום שברקע ניתן לשמוע גם קולות של ירי וקרב מיד אחרי הפיצוץ. לא קיים הרבה מידע על המחבל עצמו, אולם תמונתו פורסמה בכלי תקשורת שונים בסוריה ושמו כפי שפורסם, הוא אבו חמזה.

פיגוע לעיני המצלמות
תמונת המחבל, כפי שפורסמה ברשת

האירוע הזה הוא חלק מסדרת קרבות סוערים שמנהלים הארגונים השונים באזור הגבול עם ישראל, בין היתר על דרעא ומעבר הגבול בקוניטרה. במסגרת אותם קרבות, אנחנו עדים מדי פעם לזליגה של פצצות מרגמה בתוך שטח ישראל, תקיפות שמביאות באופן כמעט אוטומטי לתגובה נגדית מצד חיל האוויר וכוחות שריון ותותחנים.