הטייס שהציל חתול (צילום: חיל הים המלכותי)
סגן ניק גרימר והחתול שהציל. "רק כשפירקנו את הפגוש לחלוטין גילינו את החתול" | צילום: חיל הים המלכותי

אנחנו לא בטוחים מי חמוד יותר, הטייס הזה או החתול שבתוך הקסדה שלו: הכירו את סגן ניק גרימר, טייס מסוקים בחיל הים הבריטי (כן, לא התבלבלנו) שהופתע לגלות מה מקור הגרגור שנשמע מהמנוע של מכוניתו במהלך נסיעה של כמעט 500 ק"מ בחזרה לבסיס האם.

רק כשהגיע ליעד גילה ניק טרמפיסט פרוותי שהצטרף אליו לנסיעה משדה התעופה של ברמינגהאם, שם נחת לאחר חופשה, לבסיס בקורנוול שבדרום-מערב המדינה. הטייס בן ה-32 הוא חלק מטייסת המכונה "הנמרים המעופפים", שתפקידה הוא לאתר ולתקוף צוללות אויב מהאוויר.

"הסתכלתי לתוך תא המטען, מתחת למכסה המנוע ומעליו - ועדיין לא מצאתי את מקור הרעש", מסביר ניק ל-metro הבריטי. "קראתי לכמה מהנדסים שמשרתים בבסיס ויחד ממש פירקנו חלקים מהמכונית. רק כשפירקנו את הפגוש לחלוטין, גילינו שם את החתול".

הטייס שהציל חתול (צילום: חיל הים המלכותי)
החתול בתוך קסדת הטייס של ניק. הפך לקמע של הטייסת | צילום: חיל הים המלכותי

למרבה ההפתעה, החתול שרד את המסע הארוך ללא פגע. ניק, שלא רצה להשאיר את החבר החדש לבדו, לקח אותו לטייסת. שם התמקם החתול בתוך הקסדה שלו: "זה המקום היחיד שהוא הצליח לישון בו", הסביר ניק. בטייסת כבר העניקו לו את השם טייגר, לא רק בגלל הדמיון לחיה - אלא גם כשם הטייסת.

מפקד הטייסת הוסיף בראיון: "אנחנו יותר משמחים לאמץ את טייגר בתור הקמע שלנו. זו מסורת עתיקה בחיל הים המלכותי לאמץ חתול לכל ספינה". עם זאת, המפקד הבהיר כי הטייסים יעשו הכל כדי להשיב את החתול לבעליו באמצעות פנייה ברשתות החברתיות, משימה שכבר הספיקה לקבל את השם "מבצע החתלתול טייגר".

הסיפור של ניק והחתול טייגר התפרסם במהרה בכלי תקשורת רבים וניק הפך לכוכב רשת: "אני יכולה להבין למה הוא לקח את הטרמפ הזה", כתבה בתגובה לסיפור אחת הגולשות ברמיזה למראה של הטייס הבריטי.