לא מזמן גילתה אלמונית במקרה שבעלה מזה כמה חודשים היה בקשר מיני מתמשך עם חברו הטוב, וכעת, מזועזעת, היא פונה לעזרתם של כותבי העצות ריץ’ ג’וזוויק וסטויה ממגזין Slate. האישה פותחת בסיפור על נסיעה משותפת שלה ושל בעלה מאט ביחד עם החבר'ה שלו מהקולג’. "אחרי ששתה משקה אחד יותר מדי, אחד החברים העלה זיכרונות מהקולג’, על איך שמאט וחברו הטוב ביותר, וויל, נהגו להשתכר לעיתים קרובות ולשכב זה עם זה".

כל זה התרחש הרבה לפני שהכירה את בעלה. “עד לאותו הרגע לא היה לי מושג", היא טוענת, “נדמה שכולם בחבר'ה יודעים חוץ ממני. למעשה, חבר אחר שאל אותי איך זה שאני לא יודעת. כשדיברתי על זה עם מאט, הוא הודה בעובדות ואמר שהוא לא זוכר בדיוק מתי זה נפסק".

“האם יש לי זכות לכעוס על בעלי ששמר על זה בסוד מפני, אשתו?”, היא תוהה בחרדה, “סיפרתי לו על כל הקשרים שהיו לי בעבר. תמיד חשבתי שאקבל ממנו את אותו היחס. האם הוא לא סומך עלי?". אבל מה שבאמת גורם לה להתערער לגמרי: “מה עוד הוא מחביא ממני, ומתי בדיוק הקשר המיני הזה נפסק, אם בכלל?”.

אישה עצובה
“עד לאותו הרגע לא היה לי מושג" | אילוסטרציה | צילום: Concept Photo, shutterstock

ג’וזוויק וסטויה ממגזין Slate צללו לעומק המקרה, וניסו להבין מה בדיוק עובר בין בני הזוג. “לפעמים זה ממש מפתיע לגלות משהו על בן הזוג שלך דרך חברים", מסבירה סטויה, “היו לו חיים שלמים לפני, ולא תמיד זה במרכז מעיינינו".

ג’וזוויק הסכים איתה, והגיע למסקנה שאין עניין בסריקה של כל הסטוצים והקשרים הקודמים של בן הזוג כדי לנסות לגלות עליו משהו אחר. ואז הוא מזמן את השד הביפובי. "יש הרבה מאוד סטיגמה סביב סקס בין גברים", הוא ממשיך, “אין מה להתבייש בזה, ועם זאת, הרבה דברים בתרבות שלנו מצביעים על העובדה, שכן, דווקא צריך".

וסטויה מוסיפה, "אפילו התגובה שלה מנציחה איזו סטיגמה, ספציפית על ביסקסואלים. מקבלת מזה וויב של שנות התשעים המאוחרות, כשכולם היו דורשים מאנשים לבחור צד".

>> 14 אירועים שהרסו לקהילה הגאה את העשור

>> גאים בהם: 30 היציאות מהארון החשובות של העשור

>> 8 סוגי הודעות שאסור לך לשלוח לקראש שלך לעולם

“אז אולי כדאי לה לחשוב היטב על הרגשות והמחשבות שלה סביב הומוסקסואליות, ביסקסואליות וזהות", מייעצת סטויה. “כן", עונה ג’וזוויק, "אבל אני לא רוצה להפחית ברגשותיה. יש לה זכות עליהם בין אם הם הגיוניים או רעילים. רגשות הם רגשות".