האם זה אפשרי לגבר להיות 90% סטרייט? הייתה השאלה שהנחתה את מחבר הספר "בעיקר סטרייטים: נזילות מינית אצל גברים", פרופסור ריץ' סבין-וויליאמס, במחקרו בתחום הפסיכולוגיה. "לחסרי הניסיון, גברים שהם 90% סטרייטים הם בגדר פרדוקס. איך גבר יכול להיות הטרוסקסואל רוב הזמן?”, כותב סבין-וויליאמס במאמרו שהתפרסם במגזין TIME, "אולם הראיות מציגות יותר ויותר גברים צעירים המזדהים כ'בעיקר סטרייטים' במקום ביסקסואלים או הומואים".

המחקר נשען על סקר שנערך בחסות המדינה, בו נמצא כי 6% מגברים בגילאי 18-24 טוענים שהם נמשכים "בעיקר למין השני". כשהתבקשו להזדהות עם נטייה מינית, כשלושה רבעים מהמשיבים ענו שהם מעדיפים את ההגדרה "סטרייטים", משום שביסקסואל נשמע מונח "הומואי מדי" מכדי לתאר את מצבם נכונה.

עטיפת הספר "בעיקר סטרייטים" (צילום:  יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
עטיפת הספר "בעיקר סטרייטים" | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

"גברים סטרייטים בעיקר שייכים לגל חדש של גברים צעירים שבטוחים בנטייתם המינית, ובו זמנית שומרים על מודעות לפוטנציאל שלהם להתנסות", מסביר הפרופסור מאוניברסיטת קורנל, "אולי הוא התמזמז עם בחור או מעוניין לעשות את זה עם ידיד. הוא השתתף באוננות קבוצתית לגברים בלבד או שהוא מוכן לקבל מין אוראלי מבחור מושך שבדיוק הכיר. אבל זה לא סביר שייהנה ממין אנאלי עם בחור, למרות שהוא מוכן לתת הזדמנות לבחור הנכון או לנסיבות הנכונות".

>> 6 גייז שבגדו בבני הזוג שלהם נחשפים

>> אנחנו יכולים לדעת אם (ועד כמה) אתה מצויד

"יכול להיות שהוא נדלק נואשות על בחור, אבל להתאהב בבחור זה יותר מדי בשבילו, למרות שהוא יכול לפתח רגשות חזקים או רצון להתכרבל עם חבר קרוב", סבין-וויליאמס ממשיך להסביר שבשום פנים ואופן אינם הומוסקסואלים מודחקים, או ביסקסואלים מעוכבים. ובעוד שבמהלך השנים תיתכן נטייה להזדהות עם ביסקסואלים, 90% סטרייטים הם יותר סטרייטים מכל דבר אחר.