בתקופה האחרונה שומעים יותר ויותר את המונח bro-job, שהוא בעצם מונח המתאר מין אוראלי (blow-job) אבל בין "אח" אחד לשני. או בקיצור, כאשר גבר סטרייט אחד מעניק לחברו, גבר סטרייט שני, מין אוראלי. לא בצורה מינית עם משמעות עמוקה שלא משיכה, אלא סתם כך בדרך חברותית ולא מחייבת, מעין אני-עושה-לך-טובה-אבל-זה-ממש-לא-בקטע-הומואי. או משהו כזה. אחרי שלמדנו ש-93% מהגברים הסטרייטים שנחקרו, רובם ספורטאים, הודו כי הם נהנים מהתכרבלות ו/או כפיות עם גברים אחרים, אולי זה לא מפתיע.

ד"ר ג'יין וורד כותבת על התופעה בספרה, "לא הומו: סקס בין גברים לבנים סטרייטים", שפורסם על ידי אוניברסיטת ניו יורק בחודש שעבר.

אין תמונה
אבל בלי נשיקות. שני גברים

בספרה מציגה וורד את השאלה הבאה: "נערה הטרוסקסואלית יכולה לנשק נערה אחרת, ליהנות מזה, ועדיין להגדיר את עצמה כסטרייטית. החבר שלה עשוי אפילו לעודד אותה. אבל האם בחורים הטרוסקסואלים יכולים לחוות את אותה נזילות מיניות קלה, או שמא נשיקה עם בחור אומרת בהכרח שהם הומואים?"

תשובתה של וורד לשאלה: זה מסובך.

וורד בוחנת את העולם המרתק של "פעילות של סטרייט-על-סטרייט", החל מטקסי קבלה לאחווה בקולג' בהם מתבקשים המועמדים לאחווה לתפוס את אברי המין אחד של השני ולדחוף את אצבעותיהם  לפי הטבעת של חבריהם, ועד למודעות אישיות באינטרנט המפורסמות על ידי גברים "סטרייטים" מחפשים לבלות את הלילה עם גברים "סטרייטים" אחרים. לטענתה התנהגויות אלו אינן הומואיות כמו שאנשים נוטים לחשוב.

וורד טוענת כי הסיבה האמיתית בגללה גברים "סטרייטים" מתנהגים בדרכים אלו היא על מנת "לאשר מחדש את הזהות המגדרית והגזעית שלהם, יותר מאשר לאתגר אותה" ו- "למנף את האתניות והגבריות שלהם ולאמת את ההטרוסקסואליות שלהם בהקשר של יחסי מין עם גברים".

או במילים אחרות: הם עושים את זה על מנת להוכיח שהם לא הומואים. קצת כמו צעיר הומוסקסואל המתנסה עם בחורה בתקופת הנערות, רק כדי לוודא שהוא אינו הטרוסקסואל.

"על ידי הבנה שפרקטיקה מינית עם בני אותו המין היא חסרת משמעות עבורם, גברים לבנים סטרייטים יכולים לבצע מגעים הומוסקסואלים בדרכים הטרוסקסואליות. מעשי מין אלה אינם נועדו לאמץ חיים קווירית או להביע תשוקה, אלא הם חושפים את הנזילות והמורכבות המאפיינות את כל התשוקה המינית האנושית".