מרפאת המין הלונדונית מרחוב דין 56 תערוך הרצאה חדשנית, שמטרתה להדריך בעזרה ראשונה למצבים הקשורים לכמ-סקס או שימוש בסמים במהלך סקס. ההרצאה מגובה בתמיכה מלאה של ארגון הצלב האדום, ותלמד את הנוכחים כיצד להתמודד עם מנת יתר, כיצד להזריק באופן נכון ולהתמודד עם טעויות במהלך ההזרקה, ומתי צריך לקרוא לאמבולנס.

כמ-סקס, המוכר גם בשם "פארטי אנד פליי" (pnp), הוא אירוע שבו מתאספים גברים כדי לקיים יחסי מין זה עם זה, ולרוב כל המשתתפים בו לוקחים סמים, בייחוד GHB (המוכר כ"סם האונס"), מפדרון (מ-קאט, קאטמין סינתטי), וקריסטל מת' (טינה). לעיתים חלק מהם, לעיתים כולם ביחד ולעיתים בשילוב עם סמים אחרים.

"בעוד שכמ-סקס גורם לנו לתחושה טובה, עלינו לדעת כיצד לנהל את זה בצורה שתשמור על הביטחון שלנו, ולשם כך דרוש ידע מסוים", מסביר דייויד סטיוארט, ראש אגף הכמ-סקס במרפאה ברחוב דין הפונה בעיקר לגברים גאים. "יש סיכוי רב לנזק סביב כמ-סקס, ממנת יתר ועד פרנויה, או תאונות שבאות כתוצאה מכושר שיפוט לקוי".

הנושאים שיכוסו במהלך ההרצאה הם בראש ובראשונה מנת-יתר ותסמיני גמילה; הפרעות בנשימה, בתפקוד הלב ובלחץ הדם; תאונות בהזרקה ומתי יש לבצע החייאה או לקרוא לאמבולנס. בנוסף, יערכו שיחות על החשיבות של דאגה הדדית במהלך כמ-סקס, והסברים כיצד אפשר לדאוג לעצמנו ולאחרים. "חשוב ללמוד כיצד להציב גבולות שישמרו עלינו ועל אחרים בטוחים", סטיוארט מוסיף, "וכיצד להסביר אותם לאחרים בצורה אדיבה, שסביר יותר שאחרים יכבדו אותם".

ההרצאה באה בעקבות עלייה במקרי המוות כתוצאה משימוש לא אחראי בסמים במהלך סקס תחת השפעה, ועלייה חדה הרבה יותר במספר התקיפות המיניות באירועים הללו. יותר ויותר עדויות נאספות לאחרונה, על תקיפות מיניות המתרכזות בגברים מוחלשים. מומחים ברחבי הממלכה המאוחדת מסכימים, שמערך ההסברה סביב השימוש בסמים צריך להתעדכן ביחד עם הרגלי השימוש החדשים, ולספק תמיכה לאנשים החוששים לבקש עזרה בגלל הסטיגמה.

>> ואז אמא שלי התפרצה לחדר באמצע הסטוץ. צפו

>> "המאמן לא פנה אליי בלשון זכר, אפילו לא פעם אחת"

מהוועד למלחמה באיידס בישראל נמסר: "כמו באנגליה, גם בישראל אנו רואים עלייה בצריכת הסמים והאלכוהול בקרב הקהילה הגאה כדי לשחרר עכבות וחסמים רגשיים. על מנת למזער את הסיכונים הפיזיים שיכולים להתלוות לתופעה, כמו מנת יתר, הדבקה במחלות מין וב-HIV בפרט, וכן את הנזקים הנפשיים כדוגמת תחושות האשמה, בדידות ועצב, הוועד למלחמה באיידס פותח החודש את המחזור השני של קבוצת השיח המאפשרת מרחב בטוח ודיסקרטי כדי לדבר על מורכבויות אלה. להרשמה לקבוצה, ניתן לפנות אל רכזת תחום הכמסקס של הוועד, אבישג רובינשטיין מתמחה בטיפול מיני ועובדת סוציאלית קלינית בוואטס אפ: 054-4872598".

לפרטים נוספים לחצו כאן